Квартплата подорожчає з 1 липняФото tut.by

Нові, збільшені удвічі, тарифи на утримання будинків та прибудинкових територій вступлять у дію з 1 липня.

Про це на брифінгу 17 червня заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

"Планується коригування тарифів з 1 липня. Кияни отримають кив танці з новим тарифом у серпні місяці", - сказав він.

Чиновник відзначив, що тариф в середньому у 3 гривні за 1 кв. м діє з 2011 року, нині ціна зросте у 1,5-2 рази – у середньому до 5,8 гривні за кв.м.

Необхідність підняти тариф на квартплату пояснюють подорожчанням електроенергії,  паливно-мастильних матеріалів та послуги з вивезення твердих побутових відходів, зростанням мінімальної зарплати,

Завдяки новим тарифам обіцяють підняти зарплату працівникам робітничих професій, збільшити фінансування поточних ремонтів, обслуговування ліфтів і загалом підвищити якість сервісу.

За словами радника першого заступника голови КМДА із питань цінової політики Василя Яструбинського, для різних будинків (будинки барачного типу, гуртожитки тощо) буде різний тариф.

"Найнижчу ціну – до 3 гривень – платитимуть 63 будинки, 3-4 гривні – платитимуть 390 будинків, 5-6 гривень – 1187, 7-8 гривень – 600 будинків, від 8 гривень – 195 гривень (це в основному гуртожитки). Усі інші матимуть тариф у 6-7 гривень. Середній тариф по місту буде 5,8 гривні", - сказав Яструбинський.  

Він відзначив, що для киян зберігається знижка у розмірі 10% у разі, якщо рахунки сплачені до 20 числа.

За словами директора КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Деснянського району Києва" Ірини Бойко, зміна тарифу дозволила вже підвищити зарплати двірникам та іншим технічним фахівцям. У подальшому це дасть змогу залучити більше коштів у поточний ремонт та обслуговування застарілого житлового фонду, що вимагає більших капіталовкладень.

"Ми підвищимо кваліфікаційні вимоги до працівників, розподілимо обсяги функцій прибирання прибудинкової території та прибирання сходових клітин, аби за це відповідали два працівники та якість роботи була вища", – підкреслила Бойко.

Пантелеєв наголосив, що кияни мають право вимагати якісного надання послуги і контролювати прибирання, зокрема, сходових клітин, шляхом підписання акту прибирання сходових клітин.

Також поскаржитися на неналежне надання послуги можна до Контактного центру 1551, на  інформаційно-аварійну диспетчерську служба з питань ЖКГ 1557, або на урядову "гарячу лінію" 1545. 

Ірина Балачук, Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
Коментарі - 5
Sergio_S _ 19.06.2017 16:54
Х-ня какая-то. Если моим домом управляет ОСББ или кооператив - какое мне дело до тарифов, установленных КМДА? Мой тариф складывается из стоимости вывоза мусора, з/п дворников и консьержей, текущих ремонтов и прочих статей затрат, принятых всеми жильцами дома. И мой тариф будет увеличиваться только при увеличении каких-либо составляющих затрат, а не от дурной хотелки чиновников.
Леа _ 19.06.2017 13:07
Да, еще. Дворникам будет увеличена зарплата за уборку бутылок после орущих матом всю ночь под окнами алкашей, до которым нет дела милиции и, таким образом дается согласие властей на нарушении Конституции том, что каждый налогоплательщик имеет право на отдых. И граждане, отработав день, должны сами убирать, гонять алкашей и собирать деньги на утепление. Ругать власть - 3 степень деструктивизма, но они что, реально думают, что цунами их не коснется(
Леа _ 19.06.2017 12:46
Что они имеют ввиду рассказывая про "прибудинкові теріторії"? Бред...Может бесконечные парковки? Так пусть за них платят те, кто там держит свои корыта. Или дорогу под окнами? А подъезд!? Несмотря на кодовый замок и постоянную мзду, говна, шприцов и бомжей меньше не стало. а ВОНЬ из подвала и запах мочи!? Негодяи...
Yurii V Katasonov _ 18.06.2017 14:11
К примеру...мы жильцы дома 16 по Большой Васильковской...НЕ видели текущего ремонта подъезда и лифтового оборудования-МНОГО лет
Alexandr Opanasenko _ 17.06.2017 18:49
Кияни одержать кив танці...."Укр.правда" - ви кращі редактори в світі...
    НАЙГОЛОВНІШЕ
Авторизація
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter