На Дарниці житловий будинок 8 днів сидить без світлаФото glazey.info

Жителі 9-поверхового будинку по вулиці Ташкентській, 33 понад тиждень залишаються без електроенергії, попри те, що це будинок з електроплитами.

Про це "Українській правді. Київ" повідомила місцева мешканка Наталя.

"31 травня "Київенерго" нам відключила світло. Восьму добу близько 500 людей, серед яких і діти, і лежачі хворі, без можливості навіть приготувати їжу. Про гарячу воду ми вже забули, наші 3 ліфти не працюють 3 роки, а тепер світло, за яке ми постійно платимо та ще й по 1,68 гривні за кіловат", - розповіла Наталя.

За словами жінки, будинок на Ташкентській, 33 є відомчим будинком ПАТ НВП "Каскад", яке 7 років є банкрутом і щодо якого ведеться ліквідаційна процедура.

"У будинку створено ОСББ з минулого року, приватизовано більше 82% квартир. Це був гуртожиток, статусу будинку він набув у 2002 році. Але відповідного розпорядження "Каскад" "Київенерго" не надав. Нині ми замість платити 90 копійок за кіловат, платимо по платіжках балансоутримувача по 1 гривні 68 копійок. Нам у плату виставляють також обслуговування ліфтів, які не працюють уже 3 роки", - обурилася Наталя.

Світло людям відрізали за борги "Каскаду", хоча мешканці стверджують, що сплачують у повному обсязі.

"Може бути якась маленька заборгованість (в окремих жителів – ред.). Але ми все оплачуємо. ПАТ НВП "Каскад" заборгував за всі свої підприємства, які в нього були раніше, 399 тисяч гривень. Нині цей борг кажуть, щоб ми платили. Але ми все платимо по 1,68 гривні. Боргу у нас нема. У нас усі платіжки на руках", - розповіла Наталя.

Люди кажуть, що зверталися у всі можливі інстанції, починаючи від ліквідатора, щоб він прискорив процедуру ліквідації і дав можливість отримати майно на баланс ОСББ, до районної адміністрації, місцевого депутата, до Київської адміністрації.

"Звертались до нашого депутата Сергія Паладія, він каже, що я вам світло не ввімкну, у заступника мера Петра Пантелеєва про це заниють, знає наша районна влада. Але питання ніхто не вирішує", - розповіла Наталя.

На 19:00 люди збираються на збори, після чого планують іти до районної і Київської адміністрації. Мешканці у відчаї і готові палити шини.

У КМДА "Українській правді. Київ" повідомили, що про проблему Ташкентської, 33 знають, але вирішити її не можуть.

"Це приватна власність. У нас тут зв’язані руки, бо орган місцевого самоврядування не має права втручатись у підприємницьку діяльність і приватну власнть. Районна влада намагалась вести переговори і з ліквідатором, і з самим "Каскадом", вони не йдуть на контакт", - сказала прес-секретар заступника голови КМДА Петра Пантелеєва Юлія Грамотна.  

"Але ми готові допомогти людям. Зокрема, консультувати їх, якщо вони подаватимуть до суду, бо цю справу можна вирішувати тільки через суд. Також будемо вирішувати, як людям повернути світло, бо суди – то довгий процес, а люди без послуги вже сьогодні", - підсумувала Грамотна.

За телефонами ПАТ НВП "Каскад", які зазначені в інтернеті, ніхто не відповів.

Ірина Балачук, "Українська правда. Київ" 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ