Київводоканал пояснив, чому подорожчала водаФото lcmedia.com.ua

ПАТ "АК "Київводоканал" заявляє, що зростання тарифів на майже 15 % на воду та водовідведення пов’язане з подорожчанням їх основних складових.

Про це повідомляє прес-служба підприємства.

"Основні причини такого рішення – потреба у підтриманні безперебійного водопостачання та водовідведення столиці і області в умовах подорожчання основних складових тарифу", - йдеться в повідомленні.

У водоканалі наголосили, що з серпня минулого року на 146% зросла вартість реагентів, що використовуються для підготовки питної води та очищення стоків, на 27% подорожчали паливно-мастильні матеріали, необхідні для роботи техніки, та на 94% – розмір податків та зборів, подорожчали енергоносії.   

Також у водоканалі наголосили на необхідності піднімати зарплату працівникам, закладати кошти на ремонти та збільшувати витрати на охорону праці – зокрема, на спецодяг для аварійних бригад, який подорожчав у 2,2 рази.

"На сьогодні існує тенденція до зменшення обсягів водоспоживання населення за рахунок встановлення лічильників та економії, однак витрати підприємства на утримання господарства та забезпечення виробничих процесів постійно зростають. При цьому варто враховувати і постійне недоотримання коштів від несумлінних споживачів, які ухиляються від оплати послуг", - повідомили у водоканалі.

Як відомо, з 12 травня столичним жителям доведеться платити за холодну воду на 14,7% більше – 15 гривень 79,2 копійки за кубометр (до 12 травня було 13,77 гривні), за водовідведення гарячої води – 7,52 гривні (було 6,93).

Зросла плата і для мешканців Ірпеня, Вишневого та Боярки.

  

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ