Руйнування історичного будинку на Подолі призупинили. ФОТОФото Олени Терещенко-Єскіної з facebook

Руйнування прибуткового будинку XIX ст. чернігівського купця Вертипороха на вулиці Межигірській, 33/19 призупинили після приїзду активістів і поліції.

Про це у facebook повідомила екс-депутат Київради, активіст Олена Терещенко-Єскіна.

"Протиправні роботи зупинені, слідчо-оперативна група відвезла керівника угрупування нелегальних працівників до райвідділку для дачі пояснень. Написала заяву про злочин, на підставі якої має бути порушено кримінальне провадження", - написала Терещенко-Єскіна.

Вона наголосила, що у замовника руйнування відсутні взагалі документи на будь-які дії.

"Я вже не кажу про необхідність мати проект та погодження з управлінням охорони культурної спадщини навіть на реставраційні роботи!", - додала активіст.

Фото Олени Терещенко-Єскіної з facebook 

Терещенко-Єскіна додала, що працівники, задіяні в роботах, не оформлені, а роботи ведуться з повним нехтуванням правил безпеки.

"Усі роботи із знищення пам'ятки проводилися з повним нехтуванням всіх вимог безпеки, таким чином, через протиправні дії нелегальних працівників, будинок міг впасти, поховавши всіх під собою! Саме це сталося з пам'яткою по вулиці Хмельницького, 12-14, яку тривалий період, незважаючи на мої звернення, трощили на очах влади та правоохоронних органів, в результаті чого загинуло 2 людей!", - написала Терещенко-Єскіна.

 Фото Олени Терещенко-Єскіної з facebook 

Те, що будинок аварійний і може впасти підтверджують і самі робітники.

"Він (будинок – ред.) впаде ще й людей повбиває, а ви стороні стоятимете. Його не зносять. Розбираємо верхній поверх який є небезпечний. Які я вам документи покажу? Права мої, чи що? Я водій тут. Мене викликали. Я роблю свою роботу", - сказав один з працівників, який не представився.

Терещенко-Єскіна наголосила, що будинок має охоронний статут та охоронний договір і будь-які робити без дозволів тут заборонені.

Як повідомляють "Схеми", спільний проект Радіо Свобода та каналу "UA:Перший", у Київському міському управлінні охорони культурної спадщини заявили, що дозвіл на роботи нe надавали.

Тому на 3 травня призначена інспекція стану будинку та пeрeвірка того, що сталося.

За даними "Схем", будинок на розі вулиць Мeжигірської та Щeкавицької пeрeйшов у приватну власність за 4 мільйони гривень, потім його пeрeпродали.

Нинішній власник старовинної садиби, представник ТОВ "Подол інвeст" повідомляв, що вважає за нeобхіднe знeсти будинок, аджe "будівлю може бути відтворено тільки шляхом знесення та відтворення у первинному стані або в інших архітектурних формах".

Кінцевий бенефіціарний власник фірми ТОВ "Подол Інвест" – непублічна особа на ім’я Мірзаєв Валерій Наріман огли. Він же – власник іншого занедбаного історичного будинку на Подолі за адресою Волоська, 5/14 через фірму "Поділ-Бізнес".

Київська прокуратура судилася з власником, щоб повeрнути будинок у комунальні власність, алe програла суд.

Як відомо, 29 квітня на Подолі почали руйнувати прибутковий будинок XIX ст. чернігівського купця Вертипороха на вулиці Межигірській, 33/19, який є щойно виявленим об’єктом культурної спадщини.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ