Київрада хоче збільшити штрафи за куріння в громадських місцях у 50-100 разівФото expres.ua

Київська міська рада просить Верховну Раду і Кабінет міністрів збільшити штрафи за паління у заборонених місцях у 50-100 разів до 17-20 тисяч гривень.  

За відповідне звернення на засіданні 20 квітня проголосували 92 депутати.

Депутати пропонують внести змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закон України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення".

Низка депутатів обурилися, що закон щодо заборони паління у громадських місцях порушується усюди, зокрема, і в будівлі Київради, де палять у туалетах і навіть коридорах.

Тому депутати пропонують підняти штрафи за куріння у заборонених місцях від 50 до 100 разів.  

"Ми у 2006 році, коли тут вперше голосували проти куріння у громадських місцях, вибороли право робити зауваження і боротися за своє прав дихати свіжим повітрям, бо до 2006 року палити можна було законно, де завгодно", - сказала ініціатор рішення депутат Алла Шлапак.

Нині, за її словами, варто продовжувати боротьбу у цьому питанні, щоб зменшити вживання тютюнових виробів і відповідно їх шкідливий плив на здоров’я населення.

"Ми пропонуємо відповідальність для фізичних осіб встановити на рівні 17 тисяч гривень, що стосується юридичних осіб, максимальна цифра – 20 тисяч. І це насправді не високі штрафи", - наголосила Шлапак.

Ірина Балачук, Українська правда. Київ

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ