Проект Музею Революції Гідності визначать до 21 листопадаФото demos.org.ua

Проект Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні "Музей Революції Гідності" визначать на відкритому конкурсі до 21 листопада.

Про це повідомляє прес-служба першого заступника голови Адміністрації Президента Віталія Ковальчука.

"У листопаді цього року, до Дня Свободи і Гідності 21 листопада, за підсумками міжнародного відкритого конкурсу і громадського обговорення, має бути визначено проект, за яким буде збудовано Меморіал і Музей", – зазначив Ковальчук.  

Він нагадав, що раніше за поданням президента Верховна Рада ухвалила зміни до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", що зробило можливим спорудження меморіалу в столиці. 

"Відповідно до закону, ми змогли передати земельну ділянку на Алеї Героїв Небесної Сотні під спорудження меморіалу. Він буде розташований за адресою Алея Героїв Небесної Сотні, 3-5", - сказав Ковальчук.

Він уточнив, що цілісний комплекс має також включати саму Алею Героїв Небесної Сотні від Хрещатика вгору та місце пам’яті, облаштоване громадою, – там, де нині є Хрест, капличка та портрети Героїв. 

Ковальчук також спрогнозував, що усі необхідні для початку проведення конкурсу документи будуть ухвалені Кабміном до кінця травня.

Як відомо, під час акцій протесту проти дій влади Віктора Януковича у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постраждали чимало людей, у січні 2014 року було вбито кількох осіб, а 20 лютого зранку почалися розстріли майданівців. Тоді, на піку протесту, загинули понад сотня мітингувальників, переважно на Інститутській.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ