Перевізники Київщини погрожують спалити автобус під вікнами ГорганаФото Business.ua

5 квітня о 9:00 Асоціація "Автоперевізники Київщини" погрожують публічно спалити автобус під Київською обладміністрацією, протестуючи проти корупційного перерозподілу ринку перевезень.  

Про це "Українській правді. Київ" повідомив голова Асоціації Олексій Павленко.

"Люди до такого відчаю доведені, що вони готові спалити автобус. Але все залежатиме від ходу переговорів", - сказав він.

Павленко уточнив, що таким чином перевізники виступають проти втручання в конкурсну систему розподілу маршрутів між автотранспортними підприємствами з боку посадовців КОДА і проти створення корупційних схем. 

"Виконуючий обов’язки начальника управління інфраструктури Манушевич Олег Леонідович в ручному режимі в односторонньому порядку розриває договори з перевізниками, а на їх місце призначає інших перевізників, просуває на маршрути своїх перевізників", - сказав Павленко.

"Нас ніхто не чує, на обговорення питань галузі нас ніхто не запрошує, на наші зустрічі КОДА не приходить", - додав він.

Павленко розповів, що вранці під КОДА, у крайній смузі руху припаркують близько 150 автобусів.

"Пасажири цього не відчують, усі люди доїдуть з Київщини на роботу і у справах, бо автобуси ми візьмемо з резерву. Рух у Києві не перекриватимемо", - пообіцяв голова асоціації.

Перевізники вимагатимуть зустрічі з керівництвом КОДА і проведення переговорів.

"Ми хочемо повернутися до питання компенсації за перевезення пільговиків – перше, щоб голова КОДА звернув увагу на нелегальні перевезення на Київщині – друге, щоб перестали у ручному режимі розподіляти маршрути, а проводили конкурси – третє, четверте – щоб нарешті була затверджена маршрутна мережа області і щоб на старі маршрути не накладали нові. Це основні питання, які ми хочемо вирішити", - підсумував Павленко.

Як відомо, з 21 січня у приміських маршрутах Київщини ціна різко виросла в середньому на 40% до 12-15 гривень за поїздку. Підняли вартість проїзду і по місту Києву. 

Тоді у Київській облдержадміністрації наголосили, що перевізників Київщини змусять обґрунтувати суттєве подорожчання проїзду.

У лютому влада Київщини закликала перевізників з 6 лютого знизити вартість проїзду в маршрутках до рівня, який передував різкому подорожчанню у січні.

У КОДА додали, що упродовж тижня, до 13 лютого, працюватиме комісія з визначення обґрунтованої вартості проїзду, яка враховуватиме рівень платоспроможності населення, вартість палива та інших чинників, що впливають на вартість проїзду.

За даними обласної адміністрації, третина працездатного населення Київщини постійно працює в столиці, і від цін на проїзд напряму залежить матеріально-економічний стан сімей.

З 6 лютого проїзд у частині приміських маршруток подешевшав на кілька гривень.

Згодом керівник Київської обладміністрації Олександр Горган заявив "Українській правді. Київ", що на більшості приміських маршрутів ціни на проїзд знизяться на 20-25%.  Однак пасажири запевнили, що проїзд лише подорожчав на 3 гривні. 

Ірина Балачук, Українська правда. Київ  

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ