У Києві заборонили білити дерева і бордюриФото 0629.com.ua

Столична влада заборонила білити вапном дерева та бордюри, як це робили від радянських часів донедавна.  

Про це повідомив директор Департаменту міського благоустрою КМДА Андрій Фіщук у facebook.

"З цього року Зеленбуд припинив білити вапном дерева в місті. Якщо побачите, що хтось за радянською звичкою намагається забруднювати вапном декоративні дерева, інші елементи благоустрою, звертайтесь до виконавців з вимогою негайно припинити порушення. Про особливо кричущі випадки повідомляйте за телефоном 1551", – написав Фіщук.   

Він додав, що білити доцільно тільки фруктові дерева.

"Саме окозамилювання й показуха за часів СРСР були виведені в абсолют. Весняне біління всього навколо якось прикрашало загальну сірість і вбогість совка", - написав Фіщук.

Водночас користувачі соцмеражі відзначили, що білити дерева продовжують. Зокрема, вже побілили на Позняках та Голосієві.

На що Фішук відповів, що, на жаль, за один рік радянські звички не викорінюються. 

powered by lun.ua
Коментарі - 17
Белят осенью, чтобы в феврале, когда сильное солнце и ночью заморозки не образовались морозобоины на стволе и на ветках. Белить весной.. от жуков : жуки в это время уже сверху с дерева на вас смотрят и ржут над вашим мартышкиным трудом. Ну было украшательство белым в совке. А преподносили как "борьбу с вредителями". Ну побелят бордюры и столбы, будет чуть светлее. А что имелось в виду под " Про особливо кричущі випадки" ...-загадка века. А в чем ужас и " кричущі випадки" в белых стволах и бордюрах?
Vadym Gyrkalo _ 04.04.2017 23:17
Костя Радченко:
Як дачник зі стажем додам своїх 5 коп. :)
Восени дерева білять для того, щоб знищити шкідників, які заховалися у корі дерева для того, щоб там перезимувати. Це ті шкідникі, які нищать майбутьній врожай. Ми хочемо спасти врожай каштанів? Думаю, що ні. Але якщо - так, то робіть це восени.

Навесні дерева білять для того, щоб сонячне тепло не перегрівало дерево, від якого кора може порепатись. Але роблять це якомога раніше, з першим теплом. А зараз вже не має сенсу.
В Киевзеленбуде на одного миллионера за сезон стало меньше.
Уверен - сметная стоимость побелки бордюров равна честной цене асфальтирования.
Было время, когда городские власти заставляли предпринимателей класть брусчатку возле своих магазинов. Затем комунальщики это все осмечивали и получали деньги в свои карманы)))
Не удивлюсь, если на субботниках весь народ белит бордюры и деревья, а "тетя Маша" из Зеленстроя осмечивает гектары побелки. И спокойно в конце субботника она уезжает на своем РэнжРовере в свой загородный дом, с непобеленными бордюрами (не будет же тетя Маша белить мраморные бордюры, она что - того что ли?).
Костя Радченко _ 04.04.2017 22:18
Бордюри потрібно не білити,а фарбувати, і не для краси, а для безпеки. Якщо наскочити на сірий бетонний бордюр та ще й на швидкості, то може бути велике горе.. Це потрібно розглядати як елемент розмітки (або потрібно яскравою лінією позначати край дороги)
А щодо дерев, то тут повинні сказати слово ботаніки. Якщо для захисту від шкідників та впливу зовн. середовища, то чому б і ні....Може для якихось порід дерев ця побілка і не потрібна
Михаил Хант _ 04.04.2017 22:12
ну нарешті, хтось звернув увагу на цю припи*жену пабелку.
    НАЙГОЛОВНІШЕ
Авторизація
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter