На Хоревиці знищують сторічні дерева – активіст. ФОТОНа горі Хоревиці розпочали протиправну вирубку дерев заради будівництва 6 висоток.

Про це у facebook повідомила екс-депутат Київради, активіст Олена Терещенко-Єскіна.

"Розпочате злочинне знищення вже з іншого боку (між Врубелівським узвозом та Макарівскою вулицею) унікальної історичної місцевості на території Юрковиці/Хоревиці. Відбувається протиправна вирубка, у т. ч. сторічних дерев!", - написала вона.

Єскіна додала, що знищує дерева ПП "Сомпекс".

"Тут, на давніх київських пагорбах, в серці давнього Києва, зазначене ПП з "подільниками" збираються втиснути комплекс з ШЕСТИ (!!!) 24-поверхових монстрів!", - обурилася активіст.

Вона пояснила, що попри чинний генплан, "будівельна мафія" просуває новий генплан імені Черновецького-Попова, на підставі якого протиправно розробляються "злочинні ДПТ" (детальні плани територій – ред.).

"Крім того, новий історико-архітектурний опорний план, який розробляється до нового генплану (ми його завалили на депутатських слуханнях у 2015 році) і готується найближчим часом до затвердження – виносить всю цю територію з охоронної зони", - написала Єскіна.

Вона наголосила, що в минулі роки вдавалося відбивати у забудовників деякі ділянки, але якщо розпочнеться масова багатоповерхова забудова – вже нічого не вдієш.

"Маємо зупинити зараз!", - підсумувала активіст.

Як відомо, 24 травня 2007 Київрада рішенням № 670/1331 передала приватному підприємству "Будівельна компанія "Сомпекс" земельні ділянки загальною площею 4,2 га для будівництва, експлуатації та обслуговування житлово-офісного комплексу з об’єктами соціальної сфери та підземно-наземним паркінгом на вулиці Макарівській у Шевченківському районі.

Згідно з висновком Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища від 3 квітня 2007 року № 19-3171 земельна ділянка по вулиці Макарівській знаходиться в архітектурній та археологічній охоронних зонах та відноситься до центрального історичного ареалу.

Попри це 21 квітня 2008 були прийняті рішення № 91-6-00767, № 91-6-00768, № 91-6-00769, № 91-6-00770 про надання згаданих ділянок землі в оренду.

13 листопада 2014 року Київрада рішенням № 382/382 розірвала ці договори оренди ПП "Сомпекс" з формулюванням, що підприємство "не виконало умови пункту 8.4 договорів оренди, а саме: завершити забудову земельної ділянки в строки, встановлені проектною документацією на будівництво..., систематично (протягом півроку) не сплачує орендну плату, а також численні звернення громадськості".

У липні 2015 року тимчасова контрольна комісія Київради з питань перевірки легітимності рішень Київради, прийнятих після травня 2006 року прозвітувала, що рішення про розірвання договорів оренди з ПП "Сомпекс" "дало змогу повернути землі фізичних осіб та землі зеленої зони площею 4,20 га, які були захоплені недобросовісним забудовником на вулиці Макарівській".

"Українська правда. Київ" звернулася про коментарі з цього приводу до прес-служби Київради.

Ірина Балачук, Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ