Київрада проситиме ВР зобов’язати встановлювати алкозамки на транспортФото chinacars24.ru

Київрада проситиме парламент та уряд щодо запровадження обов'язкового застосування на маршрутках алкозамків або алкоблокувальників.

За відповідне звернення 23 березня проголосував 81 депутат, повідомляє прес-служба Київради.

"Згідно з даними Національної поліції України, за останні 6 років кількість ДТП за участю водіїв, що перебували у нетверезому стані, зросла майже удвічі. Кількість загиблих із таких причин лише минулого року становила понад 200 осіб. Також хочу звернути увагу, що за даними поліції, було затримано більше 10 водіїв громадського транспорту, що також перебували у нетверезому стані", - зазначив автор рішення, депутат Київради Олександр Пабат.

Він додав, що світовий досвід боротьби з пияцтвом за кермом поєднує в собі як правові та соціальні заходи, так і технічні методи впливу безпосередньо на транспортні засоби. 

Зокрема, встановлення на транспортний засіб блокувальника запуску двигуна внутрішнього згоряння у разі наявності алкоголю у видиху водія (алкоблокувальника чи алкозамка).

"Це буде ефективним превентивним способом у справі профілактики нетверезого водіння. Наразі у країна назріла гостра необхідність запровадження таких алкозамків, а також розробки дієвих механізмів контролю за їхнім використанням", - підсумував Пабат.

ЧИТАЙ ТАКОЖ
powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ