Суд скасував рішення Київради про створення скверу на Осокорках. ВідеоГосподарський суд Києва скасував рішення Київради про розірвання договору оренди земельної ділянки біля станції метро "Осокорки" площею 0,7 на якій два роки був створений сквер.

Відповідне рішення винесла 13 березня суддя Спричак О.М., повідомив активіст Володимир Тищенко у facebook.

"Цей судовий процес став можливий лише завдяки юристам Кличка, які чи то ненавмисно, чи то з прямим умислом припустилися технічних помилок в рішенні, за які і чіпляються судді для задоволення позовних вимог забудовника", - написав він.

Тищенко наголосив, що, попри негативне рішення, громада твердо налаштована домогтися справедливості в апеляційній інстанції.

Як відомо, у 2014 році на зеленій зоні біля метро "Осокорки" планували звести двоповерховий торговий центр. Однак громада виступила проти цього. Активні протести проти будівництва тривали  з червня 2014 року.

Увечері 19 травня 2015 року на Осокорках виник черговий конфлікт між місцевими мешканцями і представниками забудовника

За даними ЗМІ, за будівництвом на Осокорках у Києві стояла компанія, серед засновників якої був на той момент чинний депутат Київради від "УДАР" Сергій Котвицький.

На засіданні Київради 21 травня 2015 року мер Києва Віталій Кличко звернувся до депутата Сергія Котвицького з закликом скласти депутатський мандат. 

У відповідь Котвицький заявив, що не має стосунку до компанії, яка встановила паркан біля метро "Осокорки", але назвав це будівництво повністю законним.

У свою чергу компанія-забудовник запевнила, що оскаржуватиме в суді рішення Київради про розірвання договору оренди, якщо воно буде прийняте. Також компанія мала намір судитися з киянами, які ламали паркан на будівництві.

Згодом компанія погодилась на розірвання договору оренди за умови виплати компенсації за проведені роботи або надання нової ділянки під будівництво. 

Водночас Кличко пообіцяв забезпечити юридичну допомогу мешканцям, якщо проти них позиватиметься скандальний забудовник з Осокорків.

26 травня 2015 року на Осокорках почали розбивати сквер. 

28 травня 2015 року Київрада розірвала договір оренди.

11 червня 2015 року Київрада надала статусу скверу земельній ділянці біля станції метро "Осокорки".

3 липня 2015 року столичні жителі на місці незаконної забудови біля станції метро "Осокорки" висадили кущі та квіти.

Після цього дерева у парку кілька разів нищили – ламали, або спилювали біля кореня.

Народний депутат і радник мера Києва з питань благоустрою Дмитро Білоцерковець переконаний, що це робить забудовник.

У квітні 2016 року Господарський суд Києва заборонив КП "Київзеленбуд" поливати рослини на території колишнього скандального будівництва на Осокорках, яка була офіційним сквером.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ