Киян кличуть на виставку традиційних японських ляльокФото grapeshotmq.com.au

11 березня у рамках Року Японії в Україні в Національному музеї "Чорнобиль" відкрилася міжнародна виставка "Окіаґарі-кобоші для Фукушіми: солідарність від України".

Про це повідомляє сайт музею.

Увазі відвідувачів представлять 200 окіаґарі-кобоші, розмальованих відомими митцями Франції, Італії, Японії, України, а також ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС, постраждалими, дітьми.

"Ці окіаґарі-кобоші особливі, вони зроблені з перероблених тисяч журавликів оріґамі, які були надіслані з усього світу у Хіросіму, у Меморіальний парк миру до пам’ятника  "Дитя миру" – Садако Сасаки – японської дівчинки, що померла від лейкемії після ядерного бомбардування", - йдеться в повідомленні.

Відкриття виставки приурочене до 6-ї річниці трагедії  АЕС "Фукушіма-1".

Для презентації проекту в Україні на вернісаж завітає його ідейний натхненник та засновник – відомий дизайнер Кензо Такада.

У майбутньому планується передати ляльок Окіаґарі-кобоші жителям префектури Фукушіма як голос підбадьорення від Європи.

Доповненням до експозиції стануть дитячі живописні полотна "Дитяча Герніка", створені дітьми Хірошіми та Нагасакі – японських міст, які пережили атомне бомбардування у 1945 році.

Виставка працюватиме до 1 вересня.

Вхід вільний.

Музей Чорнобиля розташований за адресою: провулок Хорива, 1, метро "Контрактова площа".

Окіаґарі-кобоші (дослівно "маленький монах, що встає") – витвір народного мистецтва, талісман-оберіг, якому вже понад 400 років, починаючи з епохи Едо, символізує удачу  для мешканців регіону Айдзу префектури Фукушіма.

Вона чимось нагадує українську іграшку „Івана-покивана" або неваляйку і символізує вміння людей терпляче мужньо перемагати найнесприятливіші обставини.   

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ