Київська суддя офіційно живе у гуртожитку, хоча орендує будинок на 300 кв.мСуддя Епель

Суддя Київського апеляційного адмінсуду Оксана Епель безкоштовно проживає в орендованому великому будинку під Києвом, хоча офіційно виймає крихітну кімнату в столичному гуртожитку.

Про це йдеться у розслідуванні проекту "PROSUD".

Журналісти це пояснюють тим, що проживання в гуртожитку може бути підставою для отримання службового житла.  

У декларація Оксани Епель за 20132015 та 2016 роки задекларовані чималі статки її чоловіка. 

Чоловік судді – Олександр Епель є донецьким підприємцем, щільно пов’язаним з екс-міністром доходів та зборів часів Януковича Олександром Клименком. 

Також Олександр Епель є керівником та одним із власників "акціонерно-комерційного банку "Капітал".

Відповідно декларації, родина Епель володіє земельними ділянками загальною площею 11937 кв.м. (з них 4 ділянки в Донецькій області загальною площею – 2994 кв.м., 4 ділянки в Криму площею 3 100 кв.м. та ділянка в с. Лісники поблизу Києва площею 2511 кв.м). 

Чоловік судді Епель також володіє будинком площею 590 кв.м. у Донецьку, в якому, очевидно, і проживала родина до переїзду в Київ.

Згідно з декларацією судді, після переїзду до Києва родина орендує будинок площею 305 кв.м., однак, жодних видатків на оренду житла в декларації судді не зазначено, тому журналісти припускають, що проживають Епелі там безкоштовно.

 

Також відзначається, що родина судді Епель будує свій власний маєток площею 841 кв.м. у Лісниках.

Разом з тим, згідно з декларацією, родина судді орендує кімнату в гуртожитку площею 12 кв.м. 

Це може свідчити про бажання судді отримати службову квартиру в Києві.

У липні 2016 року суддя Оксана Епель пройшла первинне кваліфікаційне оцінювання та підтвердила здатність вершити правосуддя.

Незважаючи на невідповідність доходів та майна судді, виявлених НАБУ, голова ВККС Голова Вищої кваліфікаційної комісії Сергій Козьяков заявив, що вона надала вичерпні пояснення походженню своїх статків.

Козьков лише порадив Епель користуватися "більш скоромними" автівками в робочих поїздках. Нині в користуванні судді –  Jaguar XF 2008 р.в., Porsche Cayenne 2011 р.в., Volkswagen CC 2012 р.в. та Lexus RX350 2008 р.в.

Суддя Оксана Епель є кандидатом до складу Вищої ради правосуддя – органу, на який покладена найважливіша задача щодо очищення судової системи.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ