На Воздвиженці кипить будівництво, яке поліція зупинила як незаконне, - активістВ урочищі Гончарі-Кожум’яки триває будівництво ЖК "Подол-Град", попри те, що місяць тому поліція зупинила його як незаконне і відкрила два кримінальні провадження.

Фото роботи кранів і будівельників виклала у facebook громадський активіст Олена Терещенко-Єскіна.

"Київ вирішили доконати остаточно. Замало було злочинної забудови заповідного урочища "Гончарі-Кожум'яки" (історичної місцевості, відомої з часів Київської Русі) 3х-5-ти поверховими "воздвиженськими" котеджами, вочевидь, непомітний був скандал, оскільки зараз Максим Микитась ("державна" корпорація "УКРБУД") повним ходом протиправно зводить тут 9-поверхові потвори, нахабно знищуючи охоронний ландшафт київських гір. Мінкульт, ау! Що відбувається?", - обурилася Єскіна.

Вона додала, що написала звернення, щоб з’ясувати, який чиновник підписав вирок історичній місцевості у серці Києва.

"І не кажіть про необхідність термінового накладення якогось мораторію на забудову у центральній частині Києва, потрібно просто виконувати Закон та нести кримінальну відповідальність за його порушення. Є чинний генплан – Конституція міста, який ніхто не скасовував! І покарання за його невиконання має бути невідворотнім та дуже суворим!", - переконана активіст.

У коментарі "Українській правді. Київ" Єскіна відзначила, що ці фото зробила 18 лютого.

"Після цього я відразу звернулася з заявами до поліції і прокуратури. Якщо поліція щось не бачить, то вони роблять це спеціально. Бо робота там триває постійно, техніка заїжджає постійно. Не бачити це нереально", - сказала активіст.

Із фото видно, що на місці у вихідних день (18 лютого була субота – ред.) працює бурова установка, 4 крани та близько десятка робітників. 

Отримати з цього приводу коментарі поліції 5 березня не вдалося.

Як відомо, 27 січня 2017 року столична поліція заявила, що зупинила незаконне будівництво житлового комплексу "Подол-Град".

"Відповідно до ухвали суду на земельні ділянки та об’єкти незавершеного будівництва, що знаходяться на них, накладено арешт", - наголосили тоді у поліції.

Кримінальні провадження розслідують за двома статтями: за ч. 2 ст. 197-1 (Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво) та ч. 2 ст. 298 (Незаконне проведення пошукових робіт на об'єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини) Кримінального кодексу України.   

Ірина Балачук, Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ