Киянам не варто чекати перерахунку нарахувань за тепло – КиївенергоФото Сегодня

Столичним жителям не варто очікувати зниження нарахувань за тепло, спожите у січні, – підстав для масових перерахунків немає.

Про це у колонці для "Української правди. Київ" написав комерційний директор ПАТ "Київенерго" Євген Бушма.

Він відзначив, що причиною великих цифр у платіжках за тепло є подорожчання газу.

"Дорогий газ – дороге тепло. У вартості централізованого опалення питома вага газу сягає майже 80%. Але люди сподіваються, що то непорозуміння, потім перерахують. Підстав для масового перерахунку немає", - написав він.

Буша відзначив, що у січні, коли киян отримали платіжки, компанія отримувала сотні звернень на день з проханням перевірити, чи немає помилки у нарахуваннях.

"Нині у нас уже є 50 тисяч клієнтів (приблизно 5% нашої клієнтської бази), які за результатами інспекцій у січні отримають перерахунок вартості опалення за грудень. В основному це будинки-новобудови, де є технічна можливість встановити квартирні лічильники", - додав Бушма.

Крім того, за його словами, перерахунок можливий там, де неправильно розподілена опалювальна площа між житловими і комерційними приміщення, як у будинку по вулиці Кирилівській, де жителі отримали платіжки по 8 тисяч гривень.

"Але повторюсь, підстав для масового перерахунку немає. На днях кияни отримають платівки за опалення у січні. За нашими підрахунками, середня вартість опалення 1 кв. м у Києві складе 30 гривень. Але це в середньому. Розрахунок 90% вартості тепла, яке споживають столичні будинки, відбувається за показниками будинкових лічильників. І тут багато залежить від стану самої будівлі, її енергоефективності", - написав Бушма.

При цьому він додав, що "не платити за тепло означає залишитися без тепла".

Українська правда. Київ                                                                         

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ