Заміські дачі, дорогі маєтки та нові іномарки: як живуть судді Верховного СудуМаєток судді Ємця

Суддя господарської палати Верховного Суду України Анатолій Ємець володіє будинком площею 470 кв. м у селі Гора під Києвом вартістю майже 11 мільйонів гривень.

Про це ідеться у сюжеті Юлії Самсонової для програми "Наші гроші. Досудилися".

Маєток оформлений на дружину судді Ларису, офіційний дохід якої становить менше 3 тисяч гривень на місяць.

Днями котедж виставили на продаж, виручити планують $400 тисяч.

 Маєток Ємця

Згідно з оголошенням, будинок має 4 спальні, 3 санвузли, кабінет, гостинну з дров’яним каміном, мансардний поверх з кухнею, фінську сауну, тренажерний зал та ще й критий басейн і два гаражі у дворі.

Суддя запевняє, що заробив на все це за 27 років сумлінної праці.

"Я працюю суддею майже 27 років. Я отримав житло в першій інстанції, в апеляції і в Верховному Суді. У Запоріжжі в мене був будинок, який я продав. На ці кошти я отримав квартиру, а через рік обміняв цю квартиру на будинок, доплативши кошти", - пояснив походження майна Ємець.

В електронну декларацію він також вніс позашляховик Volkswagen Touareg 2014 року випуску та чверть мільйона гривень готівкою.

"Моя заробітна платня більше 300 тисяч складає (на рік – ред). Я працюю суддею майже 27 років. У Верховному Суді я 8 років працюю. Помножте 330 або 350 тисяч на 8 років, то це, напевно, буде більше 2,5 мільйонів", - порахував Ємець.

Він розраховує потрапити до нового Верховного Суду. Уже навіть документи для участі в конкурсі подав.

Його колега по господарській палаті ВСУ Тетяна Жайворонок мешкає у заміському будинку площею понад 300 кв. м. у селі Малютянка під Києвом. Маєток оформлений на чоловіка судді – Володимира Шипка, який до вересня цього року працював суддею Київського апеляційного госпсуду. 

 Маєток судді Жайворонок

Подружжя володіє двома поза шляховиками: Volkswagen Touareg 2008 року випуску (належить Шипку) та Volkswagen Tiguan, придбаний у травні 2016 і записаний на Жайворонок. Його вартість, згідно з декларацією, становить 770 тисяч гривень. 

Суддя стверджує, що може собі дозволити таке авто: 250 тисяч одержала від здачі майна в оренду у 2015 році, 150 тисяч – її орендар сплатив наперед вже у цьому році, ще 250 тисяч гривень – від продажу старого Peugeout 307 xs. Яка після цього з’явилася у її зятя Олександра Ющака.

Однак журналіст відзначає, що навіть якщо суддя дійсно одержала усі перелічені доходи, для купівлі машини їй все одно знадобилося б ще 120 тисяч гривень.

Жайворонок також розраховує потрапити до нового Верховного Суду і вже подала документи для участі в конкурсі.

Суддя палати в адміністративних справах ВСУ та колишній голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Ігор Самсін не відстає від колег. Він має заміський будинок площею майже 300 кв. м у селі Шпитьки під Києвом.

Будинку вже 10 років він добудований і обжитий, але в декларації він вказаний як недобуд. Поруч з маєтком два гаражі, хоча у декларації судді немає жодної машини.    

 Маєток Самсіна

"Я вже два роки оформляю. Я придбав старий будинок 10 років тому. І на його місці 10 років будую. Це моє право – оформляти його чи не оформляти. Інша справа, коли я хотів би його відчужити, то я не зміг би його відчужити, бо в мене нема правоустановчих документів. Ось і все", - пояснив Самсін.

Насправді ж, каже  адвокат Роман Титикало, неоформлене право власності дозволяє уникнути сплати податків.

Суддя Самсін запевняє, що не планує брати участь у конкурсі до нового Верховного Суду.

Однак це не означає, що він не потрапить до нового органу. Оскільки чинні судді ВСУ одноголосно підтримали подання до Конституційного Суду України з проханням визнати ліквідацію Верховного Суду України і конкурсу до нового Верховного Суду неконституційними.  

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ