Прокуратура судиться за Гостиний двірФото з сайту Прокуратури

Прокуратура Києва вимагає повернути у власність держави будівлю Гостинного двору на Контрактовій площі.

Про це повідомляє сайт відомства.  

"Прокуратура Києва оскаржує в апеляційному порядку рішення Господарського суд, який відмовив регіональному відділенню Фонду держмайна у Києві у задоволенні позову про розірвання договору оренди будівлі "Гостинного двору" на Контрактовій площі, яка є пам’яткою архітектури місцевого значення", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що позов пред’явили у зв’язку з тим, що орендар не виконав своїх зобов’язань зі збереження пам'ятки, чим створив загрозу її руйнації. 
 
Розгляд скарги Прокуратури відбудеться 28 листопада у Київському апеляційному господарському суді. 

Як відомо, Гостинний двір – торговельний комплекс на Контрактовій площі у Києві, збудований у 1809 році.

Постановою Кабінету міністрів №1380 від 15 серпня 2011 року Гостинний двір було виведено з Державного реєстру пам`яток архітектури.

20 вересня 2012 року Київрада передала "Укрреставрації" в оренду на 5 років земельну ділянку під Гостинним двором для проведення реконструкції цієї будівлі під торговельно-офісний центр з гостьовою стоянкою. 

Керівником "Укрреставрації" є Дмитро Ярич, який працював юристом у дружини Андрія Кравця.  

Це рішення обурило столичних активістів, тому вони розпочали у Гостиному дворі акцію протесу.   

3 серпня 2012 року президент Віктор Янукович виключив Гостиний двір з Переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації.

Тривалий час на території Гостинного двору діяла "Гостинна республіка" – культурний проект, організований захисниками пам'ятки. Однак вранці 18 лютого 2013 громадських активістів витіснили з Гостинного двору.

2 березня 2013 року кияни організували мітинг-концерт на захист Гостинного двору.

Наприкінці квітня 2014 року в. о. київського міського голови Володимир Бондаренко запевнив, що Гостиний двір буде повернуто у власність міста.

24 червня Київський апеляційний адмінсуд скасував рішення Київради про виділення землі забудовнику Гостиного двору під протиправну реконструкцію будівлі. 

4 липня 2014 року Київрада розірвала договір оренди з ПАТ "Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство "Укрреставрація" від 16 жовтня 2012 року.

За рішенням суду земельна ділянка під Гостинним двором була повернута місту, а будівлі в кінці 2014 року був присуджений охоронний статус – пам'ятка архітектури місцевого значення.

У робочій групі Київради щодо Гостиного двору, куди входили чиновники і захисники пам’ятки, прийшли до рішення про необхідність консервації об'єкта і подальшого відновлення будівлі, а не реконструкції.

На консервацію будівлі було потрібно 3 мільйони гривень. 

24 листопада 2015 року Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною та нечинною постанову Кабміну "Про виключення будівлі Гостинного двору у місті Києві зі списку пам’ятників архітектури, що перебувають під охороною держави". 

У грудні 2015 року Комісія регіонального відділення Фонду держмайна прийняла рішення про направлення пропозиції ТОВ "Укрреставрація" про розірвання договору оренди будівлі Гостиного двору.

29 вересня 2016 року Господарський суд Києва залишив Гостиний двір "завгоспу" Януковича. 

Гостиний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки ще з зими 2013 року.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ