Роботи на Старокиївській горі, які збурили громаду, завершили. ФОТОФото з facebook Marina Solovyeva

Роботи з реконструкції території Національного музею історії України та відновлення території Старокиївської гори завершено.

Про це повідомив заступник голови КМДА Олексій Резніков, повідомляє сайт міської влади.

"Сьогодні ми бачимо відновлену територію Національного музею. Проект був реалізований завдяки меценату В’ячеславу Москалевському. Наша місія, місія міста, була дуже проста – не заважати та підтримувати", - сказав Резніков.

Біля Історичного музею вирубали дерева, щоб облаштувати оглядовий майданчик. Фото КМДА

Він додав, що це вже третій реалізований проект на цій території у рамках ініціативи "Зробимо разом!".

Першим було трасування фундаментів Десятинної церкви, другим – відновлення сходів до фундаментів Десятинної церкви на вулиці Володимирській. А третім стало відновлення території Старокиївської гори, відкриття парку та оглядового майданчика, озеленення території, встановлення лавок та урн.

Без зелені відкрився вид на Воздвиженку. Фото КМДА

За словами Москалевського, загальна вартість робіт із реконструкції і відновлення території склала близько 19 мільйонів гривень.

Фото з facebook Marina Solovyeva

У свою чергу, очільниця ГО "Андріївсько-Пейзажна ініціатива" Марина Соловйова висловила сподівання, що в рамках проект "Зробимо разом!" інші меценати долучаться до відновлення Гостиного двору, садиби Мурашка, будинку Сікорського тощо.

Фото з facebook Олексія Резнікова
Фото з facebook Marina Solovyeva

Як відомо, вранці 7 вересня активісти повідомили, що на схилах Старокиївської гори, за Історичним музеєм, вирубали 163 дерева заради будівництва оглядового майданчика. За їх словами, вирубка проводилась без жодних документів і вночі. 

У КП УЗН Подільського району заявили "Українській правді. Київ", що вирубка дерев на схилах Старокиївської гори самовільна.

Зеленбудівці відзначили, що, за приблизними підрахунками, завдано збитків приблизно на 500 тисяч гривень.

Згодом голова ГО "Андріївсько-Пейзажна Ініціатива" Марина Соловйова заявила, що дерева, які вирубали на Старокиївський горі, були чагарником і сухостоєм, а територію розчистили для облаштування оглядового майданчика, як це було передбачено проектом.

У мецената проекту заявили, що знищені дерева були чагарником, а роботи проводились відповідно до дозвільних документів щодо облаштування на цьому місці оглядового майданчика, який мали відкрити 13 вересня. 

9 вересня Київська адміністрація заявила, що з вирубкою дерев на Старокиївській горі розбереться Державна екологічна інспекція.

Як відомо, у березні столична влада обіцяла, що сходи Старокиївської гори від Пейзажної алеї до урочища Гончарі-Кожум’яки реконструюють до липня.

Всередині травня час ремонту сходів столичні будівельники відкопали частину палацу князя Володимира періоду Київської Русі. 

У липні Київська адміністрація призупинила реконструкцію сходів через знахідку.  

5 липня у столиці відбулося відкриття відновлених гранітних сходів, що виходять на вулицю Володимирську, на території Національного музею історії України.

В'ячеслав Москалевський є президентом Кондитерської корпорації "Рошен". 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ