Дерева на Старокиївський горі вирубали заради оглядового майданчика – СоловйоваДерева, які вирубали на Старокиївський горі, були чагарником і сухостоєм. Територію розчистили для облаштування оглядового майданчика, як це було передбачено проектом.

Про це у facebook повідомила голова ГО "Андріївсько-Пейзажна Ініціатива" Марина Соловйова.

"Ми на самому початку проекту писали і говорили про те, що у рамках відновлення території Національного музею історії України є плани зробити розчистку оглядових майданчиків, як це було передбачено та реалізовано проектом А.Мілецького у 80-х роках. Можливо на це тоді ніхто не звернув уваги і, мабуть, ми мали знову повідомити громадськість про цей етап робіт. Тому просимо вибачення за ситуацію, що склалася", - написала Соловйова.

Вона долала, що певну кількість дерев, сухостою і чагарників було зрізано ще у травні. Інші зрізали у вересні. Але наголосила, що це робилося "згідно актів "Київзеленбуду", які дозволяли це зробити".

"У наших планах є розчистка майданчика та відкриття виду на Андріївську церкву, але поки документи у стадії погодження", - написала Соловйова.

Вона наголосила, що схили не розчищалися, сухостій не видалявся, а благоустрій прилеглої території не проводився більше 30 років.

"Тому наші дії, які викликали таку різку реакцію спрямовані на приведення території у відповідність до проекту А. Мілецького, який передбачав влаштування оглядових майданчиків з чудовим краєвидом на Київ впродовж всієї Пейзажної алеї. І саме для цього іде розчищення захаращеної території, щоб кияни та гості міста мали можливість милуватися краєвидом Києва", - підсумувала Соловйова. 

Як відомо, вранці 7 вересня активісти повідомили, що на схилах Старокиївської гори, за Історичним музеєм, вирубали 163 дерева заради будівництва оглядового майданчика. За їх словами, вирубка проводилась без жодних документів і вночі. 

У КП УЗН Подільського району заявили "Українській правді. Київ", що вирубка дерев на схилах Старокиївської гори самовільна.

"Сьогодні працівники нашого підприємства встановили факт самовільної вирубки 163 дерев на схилах гори. Зі свого боку, ми скликали комісію, склали акт про порушення, і готуємо наразі листа до Державної екологічної інспекції у місті Києві щодо проведення перевірки і притягнення до відповідальності винних осіб", - йдеться в повідомленні.

Зеленбудівці відзначили, що, за приблизними підрахунками, завдано збитків приблизно на 500 тисяч гривень.

Як відомо, у березні столична влада обіцяла, що сходи Старокиївської гори від Пейзажної алеї до урочища Гончарі-Кожум’яки реконструюють до липня.

Всередині травня час ремонту сходів столичні будівельники відкопали частину палацу князя Володимира періоду Київської Русі. 

У липні Київська адміністрація призупинила реконструкцію сходів через знахідку. 

Українська правда. Київ

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ