Київрада подарувала УПЦ 2 мільйони за скандальний будинок ФіларетаФото forum.pravda.com.ua

Київрада звільнила Українську православну церкву Київського патріархату від сплати пайової участі на суму 1,965 мільйона гривень за скандальний будинок Філарета у Десятинному провулку.

За відповідне рішення на засіданні 14 липня проголосував 81 депутат.

Цим рішенням депутати звільнили УПЦ (КП) від пайового внеску у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Києва у зв'язку з будівництвом приміщень адміністративного та господарського призначення площею 2270,6 кв. м у провулку Десятинному, 3-А, 3-Б, 5-Д.

Фото kyiok.com.ua

Мотивували це рішення тим, що УПЦ (КП) використовуватиме дану будівлю для релігійно-культових, а не комерційних цілей.

Як пояснив доповідач з питання Андрій Странніков, у скандальній будівлі у Десятинному провулку планують розмістити резиденції патріаршого намісника, синодального управління у справах духовної освіти тощо.

 Скриншот з google/map

Як відомо, будівництво у провулку Десятинному, 3-5 (так званий будинок Філарета) вела компанія "БК "Інтергал-Буд  колишнього регіонала Володимира Зубика на замовлення УПЦ (КП).

Будівництво завершилося скандалом – через порушення висотності будівлі у лютому 2015 року Київрада зобов'язала забудовника протягом місяця знести 2 верхні – незаконні – поверхи скандального комплексу, щоб висота будівлі не перевищувала 27 метрів.

Однак забудовник цього рішення не виконував.

Тоді у коментарі "Українській правді" представник прес-служби УПЦ КП Андрій Ковальов підтвердив, що будівля зводиться на замовлення патріархії, однак заявив, що верхні поверхи забудовник добудував на власний розсуд.

Втім пізніше церква опублікувала офіційну заяву, у якій наголосила, що Ковальов не уповноважений давати такі коментарі, і звинуватила недоброзичливців у тиску.

На початку травня 2015 року компанія "БК "Інтергал-Буд", заявила, що не має наміру зносити 2 поверхи будівлі на вимогу міської влади, бо не отримувала відповідних листів про необхідність демонтажу. 

Тоді ж у забудовника запевнили, що "всі дозвільні документи по даному об’єкту були отримані вчасно і у порядку, встановленому державними нормами", а висота будівлі не вища за будинки, що розташовані поруч.

3 червня міська влада розпочали демонтаж верхніх поверхів скандальної будівлі у Десятинному провулку, 3-5 силами комунальників.

Українська правда. Київ

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ