"Укрбуд" оскаржує рішення ДАБІ щодо заборони будівництва на Микільській СлобідціФото з сайту "Укрбуду"

Державна корпорація "Укрбуд" оскаржила рішення Держархбудінспекції щодо анулювання дозволу на будівництво і відстоюватиме свої висотки на Микільській слобідці.

Про це повідомляє прес-служба корпорації.

"Рішення ДАБІ оскаржене, і найближчим часом відповідний позов буде розглянутий у Київському окружному адміністративному суді. Варто зазначити, що це не перший судовий процес у зв’язку з будівництвом об’єкту, і, приміром, два останніх суди забудовник виграв", - йдеться в повідомленні.

В "Укрбуді" наголосили, що формальною підставою для анулювання дозволу ДАБІ є рішення Господарського суду Києва від 12 травня 2015 року щодо передачі права власності на земельну ділянку від замовника ТОВ "Терра-Капітал" Ощадбанку.

"Але дозвіл на проведення будівельних робіт №ІУ 115150130533 був виданий ще 13 січня 2015 року. А відтак вся інформація, надана сторонами під час оформлення документів, є достовірною та правдивою, що визнав очільник ДАБІ. Право власності на ділянку було передане вже в процесі будівництва", - йдеться в повідомленні.

"Крім того, в дозволі на будівництво вказаний не лише колишній власник землі "Терра-Капітал", а й генпідрядник "Укрбалтбуд", який готовий продовжувати виконання взятих на себе зобов’язань згідно з укладеними договорами. А сам дозвіл відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" є законною підставою для проведення робіт та діє до завершення будівництва", - додали в "Укрбуді".

Додатковою підставою для анулювання дозволу ДАБІ вказує скасування 16 лютого 2016 року Київським апеляційним адміністративним судом містобудівних умов та обмежень.

"Однак цей позов задоволений лише частково і також оскаржений. Окремо зазначимо, що суд першої інстанції раніше виніс у цьому процесі протилежне рішення, відмовивши в скасуванні містобудівних умов в повному обсязі. Наразі постановою Вищого адміністративного суду України відкрито касаційне провадження, і до прийняття остаточного рішення вважати містобудівні умови скасованими не можна", - наголосив забудовник.

В "Укрбуді" додали, що ДАБІ анонсувала звернення до Верховної Ради України з проханням унеможливити видачу дозвільних документів за рішенням суду на продовження будівництва. Але запевнили, що відстоюватимуть свою правоту навіть за умови ухвалення такого рішення парламентом.

"Ми маємо намір відстоювати свою правоту у судовому порядку та забезпечити житлом понад 300 сімей інвесторів комплексу "Сонячна Рив’єра"", - підсумували в "Укрбуді".

Як відомо, скандальне будівництво комплексу "Сонячна Рів'єра" на Микільській Слобідці веде Державна будівельна корпорація "Укрбуд" і екс-депутат Київради від "УДАРУ" Максим Микитась.

Місцеві мешканці неодноразово влаштовували акції протесту на будівництві. 4 лютого 2015 року люди палили шини. 

А 1 квітня 2015 року під час протесту проти новобудови правоохоронець отримав поранення. 

23 квітня 2015 року Кличко попросив прокуратуру перевірити документи на будівництво на Микільській Слобідці.  

Згодом з'ясувалося, що за скандальним будівництвом на Микільській Слобідці стоїть Вадим Столар .

Активісти і місцеві мешканці наголошують: будівництво ведеться з порушеннями.

Зокрема, щоб надати легальних форм будівництву в забороненій 100-метровій зоні Дніпра, було створено висновок "Інституту Генерального плану міста Києва" – про те, що насправді це не берег "великої ріки" Дніпро, а лише "середня річка" Десенка, і захисна смуга тут становить тільки 50 метрів.

У Патріаршому соборі, що на вулиці Микільсько-Слобідській, біля якого ведеться скандальне будівництво житлового комплексу, з’явились тріщини.

У квітні 2015 року Київський апеляційний господарський суд заборонив будівництво на вул. Микільсько-Слобідській у Дніпровському районі Києва. Однак 9 червня 2015 року цей же суд скасував цю заборону.  

"Укрбуд" обіцяв провести реконструкцію прибережної зони відпочинку, щоб уникнути конфліктів із громадськістю. 

Також компанія запевнила, що має намір передати землю біля Патріаршого собору у дар церкві і допомогти храму, який після скандальної забудови пішов тріщинами, з ремонтом.

Наприкінці липня 2015 року мер Києва Віталій Кличко запевнив, що скандальне будівництво на вулиці Микільсько-Слобідській заморожене.

У серпні 2015 року Кличко наголосив, що без погодження з громадою будівництва на Микільській Слобідці не буде. 

Однак на другий день після виборів мера Києва – 17 листопада 2015 року – скандальне будівництво на вулиці Микільсько-Слобідській відновилось.

Згодом "Укрбуд" заявив, що призупиняє будівельні роботи до відкритої презентації проекту та його обговорення з місцевим жителям. Лише після цього корпорація обіцяла ухвалили рішення про подальшу долю об'єкта.

Як відомо, наприкінці листопада 2015 року мер Києва Віталій Кличко заявив, що будівництво на Микільській Слобідці має бути зупинене. Мовляв, без громадських слухань та згоди громади продовжуватися не буде.

Попри це на початку грудня "Укрбуд" влаштував передсвятковий розпродаж нежитлових приміщень у скандальних будинках на Лівобережці.

22 грудня корпорація "Укрбуд" заявила, що відмовиться від будівництва 13-секційного житлового будинку на Микільській Слобідці – замість нього зведуть три висотки.

11 травня Державна архітектурно-будівельна інспекція України заявила, що анулювала дозвіл ТОВ "Терра капітал" на будівництво житлово-офісного комплексу "Сонячна Рів'єра" між вулицями Микільсько-Слобідською та Броварським проспектом у Києві. 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ