Судовий маразм: Зеленбуду заборонили поливати дерева у сквері на ОсокоркахФото з facebook

Господарчий суд Києва заборонив КП "Київзеленбуд" поливати рослини на території колишнього скандального будівництва на Осокорках, яка нині є офіційним сквером.

Про це у facebook написав народний депутат і радник мера Києва з питань благоустрою Дмитро Білоцерковець.

"Забудовник "Скай буд лтд" (Корнієвський) через ухвалу суду добився заборони  комунальним підприємствам проводити благоустрій і обслуговувати територію, якій

Київрада після анулювання договору оренди землі дала статус скверу", - написав він.

Радник мера назвав це "абсурдом і маразмом".

"Судді ганьба, а забудовник, який намагається таким способом собі вернути земельну ділянку під забудову, досі не може зрозуміти, громада і місто йому будувати не дадуть", - наголосив Білоцерковець.

Він також додав, що оце рішення суду доводить те, що саме забудовник зрізав молоді дерева на Осокорках, висаджені комунальниками.

Як відомо, на зеленій зоні біля метро "Осокорки" планували звести двоповерховий  торговий центр. Однак громада виступила проти цього. Активні протести проти будівництва тривали  з червня 2014 року.

Увечері 19 травня 2015 року на Осокорках виник черговий конфлікт між місцевими мешканцями і представниками забудовника.

За даними ЗМІ, за будівництвом на Осокорках у Києві стояла компанія, серед засновників якої був на той момент чинний депутат Київради від "УДАР" Сергій Котвицький.

На засіданні Київради 21 травня 2015 року мер Києва Віталій Кличко звернувся до депутата Сергія Котвицького з закликом скласти депутатський мандат. 

У відповідь Котвицький заявив, що не має стосунку до компанії, яка встановила паркан біля метро "Осокорки", але назвав це будівництво повністю законним.

У свою чергу компанія-забудовник запевнила, що оскаржуватиме в суді рішення Київради про розірвання договору оренди, якщо воно буде прийняте. Також компанія мала намір судитися з киянами, які ламали паркан на будівництві.

Згодом компанія погодилась на розірвання договору оренди за умови виплати компенсації за проведені роботи або надання нової ділянки під будівництво. 

Водночас Кличко пообіцяв забезпечити юридичну допомогу мешканцям, якщо проти них позиватиметься скандальний забудовник з Осокорків.

26 травня 2015 року на Осокорках почали розбивати сквер. 

28 травня 2015 року Київрада розірвала договір оренди.

11 червня 2015 року Київрада надала статусу скверу земельній ділянці біля станції метро "Осокорки".

3 липня 2015 року столичні жителі на місці незаконної забудови біля станції метро "Осокорки" висадили кущі та квіти.

Після цього дерева у парку кілька разів нищили – ламали, або спилювали біля кореня.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ