У Кличка подумують облаштувати паркінги під 9 площамиФото fotografersha.livejournal.com

Столична влада вивчає можливість побудови підземних паркінгів під Європейською, Солом’янською, Дарницькою, Львівською, Вокзальною, Либідською, Лук’янівською, Михайлівською площами та площею Перемоги.

Про це заявив заступник голови КМДА Олександр Спасибко, повідомляє прес-служба міської влади.

"Ми розглядаємо можливість побудови підземних паркінгів на площах: Європейській, Перемоги, Солом’янській, Дарницькій, Львівській, Вокзальній, Либідській, Лук’янівській. У цей перелік входить і Михайлівська площа", – розповів він.

Спасибко зазначив, що у випадку з Михайлівською площею, наразі мова йде лише про вивчення можливості облаштування там паркінгу.

"Після того, як ми отримаємо всі науково-вишукувальні дані від ЮНЕСКО, Міністерства культури України, археологів, інженерів, геологів, гідрогеологів, інших фахівців з будівництва підземних споруд в умовах щільної міської забудови, можна буде вести подальші розмови щодо можливості розробки проекту, не кажучи вже про будівництво", – зауважив Спасибко.

Він додав, що, якщо висновки експертів будуть позитивні, то питання будівництва підземного паркінгу на Михайлівській площі пройде "широке громадське обговорення".

Спасибко запевнив, що міська влада розглядає питання паркування авто комплексно.

"(Зокрема – ред.) пропонує підняти штрафи за нелегальне паркування, використовувати евакуатори, планує будувати перехоплюючі паркінги біля станцій метро", - пояснив чиновник. 

Як відомо, у лютому радник мера Києва Павло Рябікін завив "Українській правді. Київ", що столична влада обговорює можливість облаштування підземних паркінгів під Михайлівською та Європейською площами у рамках Концепції розвитку єдиного паркувального простору у Києві.

Він висловив переконання, що якщо оці 2 проекти колись втілять в життя, то центр міста буде забезпечений місцями для паркування авто.

Згодом мер Києва заявив, що міська влада має намір облаштувати підземний паркінг на Європейській площі до кінця 2016 року.

На початку квітня мер Києва Віталій Кличко запевнив, що столична влада не збирається приватизовувати Михайлівську площу, а чутки про це – провокація.

14 квітня депутати Київради підтримали виділення з бюджету міста 100 тисяч гривень на проектні роботи з будівництва підземного паркінгу під Михайлівською площею в буферній зоні Софії Київської. Активісти виступають категорично проти паркінгу у цьому місці. 

Доповідач з питання заступник мера Києва Микола Поворозник, запевняв, що ці 100 тисяч гривень виділені на те, щоб дослідити, чи можна будувати паркінг під Михайлівською і що там замість паркніга може бути музей. 

Активіст Євгенія Кулеба наголосила, що столична влада обдурює депутатів і киян у питанні будівництва підземного 4-рівневого паркінгу під Михайлівською площею. Вона припустила, що на будівництві можуть відмивати 2,3 мільярда бюджетних гривень, а саму землю продати.

21 квітня секретар Київради Володимир Прокопів заявив, що вважає неможливим будь-яке будівництво на Михайлівській площі і переконаний, що автора розпорядження про паркінг у буферній зоні Софії треба звільнити.

Столичні активісти проаналізували, що можна зробити у Києві за 2,3 мільярда гривень, які міська влада має намір витратити на паркінг під Михайлівською площею. Зокрема, за 2,3 мільярди можна купити 67 нових трамваїв, або 524 нових вагонів метро, або тричі зробити всю велоінфраструктуру Києва, або збудувати 74 дитячих садочки, або збудувати 3800 квартир для учасників АТО, або розгорнути 2000 пунктів вело прокату, або побудувати 43 кінотеатри "Жовтень", або 67 велотреків, або навіть метро на Виноградар.

24 квітня на Михайлівській площі пройшла акція, під час якої місцеві активісти розпитали звичайних киян, на що б вони витралили 2,3 мільярда гривень, запланованих на паркінг під Михайлівською площею.

Ідею будівництва паркінга під Михайлівською площею не підтримав ніхто. 

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ