Супруненко хоче забудувати офісами і житлом історичний центр Києва – ЗМІ. ВідеоСкриншот з відео

Компанія "Фортакс девелопмент груп", яка не полишає наміру збудувати готель у сквері Небесної сотні, належить екс-зятю колишнього мера Києва Леоніда Черновецького В’ячеславу Супруненку і планує звести не один хмарочос в історичному центрі Києва.

Про це йдеться у сюжеті Слідства.Інфо.

Супруненко був активним членом так званої "молодої команди", причетної до масштабних крадіжок київської землі та інших зловживань.

Його офіс розташований у центрі столиці, журналісти спробували дізнатися, які ж плани має забудовник щодо скверу на Михайлівській. Але ЗМІ в офісі були не раді – навіть двері не відкрили.  

"В'ячеслав Супруненко багато років переховувався від правоохоронців. І тільки в грудні минулого року його прізвище зникло з пошукової бази Інтерполу. Саме після того, як його друзі по "молодій команді Черновецького" знову повернулися в українську політику – тільки тепер уже як її сірі кардинали", - відзначає "Слідство. Інфо".

 

В архівах сайту Київради досі зберігаються результати поіменного голосування про продаж земельної ділянки фірмі, контрольованій зятем Леоніда Черновецького.

Тоді за продаж землі у самому серці Києва голосувала, зокрема, депутатська фракція "Блок Леоніда Черновецького". Голоси "за" віддали Ігор Кононенко, Олесь Довгий та Сергій Березенко – нинішні фаворити у Верховній раді президента Петра Порошенка.

"Довгий, за словами народного депутата Сергія Лещенка, сьогодні в інтересах президента контролює у Верховній раді депутатську групу "Воля народу". Кононенко та Березенко – неформальні куратори фракції блоку Петра Порошенка", - відзначає "Слідство.Інфо".

Березенко не заперечує, що міг голосувати за продаж ділянки в історичному центрі столиці компанії "Укрінвестресурс", але запевняє, що уявлення не мав, кому вона належить.

"Я міг голосувати за цю ділянку. Там мова йшла про наповнення бюджету міста Києва. Це була практика наповнення бюджету – продаж ділянок. Уявлення не мав (хто стоїть за компанією, якій продавали – ред.). Абсолютно не знав (що компанія належить Супруненку – ред.), тому що величезна кількість земельних ділянок виділялась тоді, і велика кількість компаній була зацікавлена тоді, щоб вкладати кошти в Київ", - сказав Березенко. 

Сьогодні Березенко, який голосував за передачу землі під забудову, робить фото у сквері і імітує бурхливу діяльність з його захисту.  

Сьогодні разом із Женею Кулебою був у Сквері Небесної Сотні. Вник у ситуацію і тепер повернення Скверу громаді - вважаю ...

Опубліковано Сергієм Березенком 27 лютого 2016 р.

На місці скверу небесної сотні зять Леоніда Черновецького планує звести дев’ятиповерховий готель.

 Сквер все ще можуть забудувати готельно-офісним комплексом. Фото archimatika.com

Але, відзначається, що це не єдина земельна ділянка в центрі Києва, яку він має намір забудувати.

На сайті кількох відомих архітектурних фірм журналісти знайшли проекти забудови земельних ділянок, які сьогодні належать В’ячеславу Супруненку.

Зокрема, за 100 метрів від "Святої Софії" екс-зять Черновецького планує увіпхнути потворний бізнс-центр.

Проект будівництва біля Софії. Фото  jfa.nyc 
Отак будівля виглядатиме, якщо її зведуть  

На вулиці Рибальській, в центрі Печерська, фірми Супруненка планують звести величезні хмарочоси.

Проект хмарочосів на Печерську

Але найжахливіше – планується забудувати ділянку біля музею Другої Світової війни. Тут член "молодої команди" хоче втулити 300 тисяч квадратних метрів офісів та житла. Таке будівництво остаточно зіпсує вигляд Печерських схилів.

Проект. Фото jfa.nyc 
 Отакі хмарочоси хочуть вибудувати біля Музею 

"Вплив Супруненка та його друзів нині такий суттєвий, що навіть після кількох рішень судів підконтрольна йому страхова компанія "Укренергополіс" досі не повернула місту земельну ділянку біля музею Другої світової війни", - відзначають журналісти.

Охоронці скандальних майданчиків нетерпляче очікують відновлення будівництва.

А активісти, що захищають Сквер Небесної сотні, з тривогою очікують початку будівельних робіт біля Михайлівської площі. Особливої надії на мера Києва і президента, які обіцяли захисти сквер, вони не мають.

"У власника в цілому є… це його земля і він може тут будувати. І я не думаю, якщо тут приїдуть вночі, почнуть забивати сваї, то обіцянка Кличка (не дозволити будівництво – ред.) зможе зупинити цей процес", - підсумувала координатор створення Скверу Небесної сотні Євгенія Кулеба.  

Як відомо, раніше Кулеба заявила, що власник земельної ділянки на вулиці Михайлівський, не полишає наміру побудувати у Сквері Небесної сотні офісний центр.

У Кличка кажуть, що громада Києва ніколи не підтримає будівництво офісів у сквері Небесної сотні, а міська влада і мер Києва будуть завжди на стороні громади.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ