Демонтаж незаконних МАФів коштував киянам 6 мільйонів гривень

27.02.2016  10:40 __ Ірина Балачук


Фото kiev.vgorode.ua

Київська влада витратила 6 мільйонів гривень на демонтаж незаконних МАФів у 2015 році.

Про це "Українській правді. Київ" повідомив керівник Департаменту міського благоустрою Дмитро Білоцерковець.

"Минулого року на демонтаж виділялось 14 мільйонів гривань. Ми витратили 6. Але коли ми будемо повертати МАФи власникам, то ці гроші повернуться назад у бюджет. Таким чином, вийде, що ми з бюджету жодної гривні не витратимо", - сказав чиновник.

Він пояснив, що наразі КП "Київблагоустрій" фактично бере в борг у бюджету, а потім поверне ці кошти назад, бо штрафи на пряму сплачуються до бюджету.

"Власники МАФів для того, щоб забрати свою споруду, повинні будуть сплатити штраф. У кожному випадку він різний і дорівнюватиме вартості робіт з демонтажу МАФа. Наприклад, в середньому демонтаж одного маленького кіоску обходиться у 3,9 тисячі гривень (без ПДФ – ред.), а демонтаж великої конструкції може сягати і 30-40 тисяч гривень", - сказав Білоцерковець.

На запитання, чи вірить він, що власники захочуть забрати свої МАФи, Білоцерковець сказав:

"Вони вже хочуть. Вони в черзі стоять і вже сплачують гроші. Але ми поки не вертаємо. І не вертатимемо, доки не приберемо усі незаконні МАФи у Києві. Коли цей процес демонтажу закінчиться, ми почнемо потрохи повертати кіоски власникам і відповідно повертати у бюджет гроші, які витрачались на демонтаж", - сказав чиновник.

Він запевнив, що ці кіоски вже не повернуться на вулиці Києва.

"Ні, не повернуться. У нас діє мораторій на встановлення МАФів. Ми їх повертатимемо з умовою, що в Києві їх не буде, і з попередження, що якщо кіоск знову встановлять в Києві, то його моментально демонтують і ще рік не повернуть власнику", - сказав керівник Департаменту благоустрою.

За його словами, у минулому році власники МАФів уже сплатили близько 500 тисяч гривень штрафів (8,3% від суми, яку витратили на демонтаж). Наразі ця робота триває.

Водночас Білоцерковець уточнив, що станом на кінець лютого у Києві залишилось демонтувати близько 2 тисяч незаконних кіосків, за виключенням пересувної торгівлі, прибудов, літніх майданчиків, наметів та незаконних будівництв.

"Але варто відзначити, що за 2015 рік бюджет Києва на законних МАФах заробив близько 60 мільйонів гривень", - підсумував керівник Департаменту міського благоустрою.

Українська правда. Київ

powered by lun.ua
Коментарі - 6
gavrusha _ 28.02.2016 16:07
CEMEH:
Демонтаж - це коли з одного місця, перенесли на інше, десь на метрів 50.

Не смішіть мої тапочки, це лише фікція, а не демонтаж. Влада така сама бездарна, як і попередники, тільки на словах, а все місто засране, подивіться тільки виходи біля метро та залізничний вокзал, я вже мовчу про ринки.

Але головне відчитатись, скільки коштів витрачено. Ну-ну
Повністю погоджуюсь.
Pavel Lck _ 27.02.2016 22:05
Миколай Хомич:
Ходите теперь в депутатские монопольные наливайки, лошки.
Пока до вас не дойдет, что основа либерального общества - это свободная конкуренция - о вас и будут вытирать ноги все олигархи, как о быдло.

(Хотя бы потому, что при наличии конкурентов - ритейлеры вынуждены или снижать цены или улучшать сервис ... а при зачистке конкурентов совково-административными методами - не нужно ни сервиса ни скидок. Вот и будете скоро жить, как совки - олигархи поделят районы на сферы влияния - здесь "фуршет", здесь "сельпо", здесь "АТБ" - и будете покупать то что дадут за те деньги которые потребуют .... и еще кассирша матом обложит.
Быдло же.
Идите еще в ладошки похлопайте, радуясь уничтожению свободного рынка в стране.
Миколай Хомич _ 27.02.2016 21:37
Дмитрію Білоцерківець, ІВАН КЛІПА .Громада "КУРЕНІВКИ" ЩИРО вдячна за демонтаж тимчасових споруд на вулиці КАЗАНСЬКА.Люди повірили у ВАШІ благі діяння,Прохання жителів ---- не надавати дозволи на установлення наливайок : біля торгівельного центру по вулиці ІВАШКЕВИЧА Оболонський район та демонтувати тимчасову споруду "ТЮТЮН І ГОРІЛОЧКА" вулиця Івашкевича біля зупинки громадського траеспорту "Вулиця "Автозаводська".Терміново.Громада буде щиро вдячна що ВИ дослухалися думки громади.
Pavel Lck _ 27.02.2016 18:39
Так они возле вокзала и метро хрен уберут - потому, что там башляют и крышуют. А уберут они - ларек в спальном районе, который составляет конкуренцию "Сельпо" или "Фуршету" (и там и там собственники - депутаты), - и благодаря этой "ликвидации ларька" - депутатский маркет, оставшись без конкурентов - сможет минимизировать сервис и издеваться над покупателями - например, оставляя одну кассу из 14 - и чтобы все стояли в огромной длинной очереди.
А чо, нормально, конкуренции-то нет. КМДА постаралась, подсобила, хуле.
Ігор Нестеров _ 27.02.2016 18:14
Я ХОТЕЛ БЫ ПРОСТО УЗНАТЬ ОТ КУДА ТАКИЕ РАСЦЕНКИ ....ЕСЛИ МНЕ БУДУТ ПЛАТИТЬ ТАКИЕ ДЕНЬГИ Я ОДИН ИХ ВСЕ ВЫВЕЗУ!!!!!!!! ЕЛКУ УБРАТЬ ПОЛ МИЛЛИОНА , ДЕНЬГИ ЗАПАД ДАЕТ НА РЕФОРМЫ А НЕ ПРИСВОЕНИЕ В КАРМАН !!!! НА РЕФОРМЫ ВООБЩЕ НЕИ ПОНИМАЮ ЗАЧЕМ ДЕНЬГИ ---ВЫГНАЛИ ВСЕХ СУДЕЙ, ЧЕНУШ И НАБРАЛИ ДРУГИХ НА КОНКУРСНОЙ ОСНОВЕ ВОТ И ВСЕ ДЕНЬГИ ЗАЧЕМ ПРИ ЭТОМ ???
    НАЙГОЛОВНІШЕ
Авторизація
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте