Самопоміч заблокувала роботу Київради. ФОТОФракція "Об'єднання "Самопоміч" заблокувала президію Київради і відповідно роботу Київради 25 лютого.

Як повідомляє прес-служба фракції.

Таке рішення прийняте тому, що регламентна комісія Київради не провела засідання й таким чином фактично заблокувала можливість винести на голосування проект рішення про призначення виборів до райрад столиці на 29 травня.

"Депутати "Об'єднання "Самопоміч" заблокувала президію Київради та ведуть перемовини з секретарем Київради Володимиром Прокопівим", - йдеться повідомлення.

Фото Самопомочі

Відзначається, що проект щодо виборів до райрад був зареєстрований в Київраді минулого тижня.

Згідно з ним Київрада має звернутися до ЦВК для призначення нової дати виборів до райради на 29 травня 2016 року.

За словами голови фракції "Самопомочі" Сергія Гусовського, якщо цей проект не буде проголосований 25 лютого, то ЦВК не встигне призначити вибори на 29 травня.

Як відомо, 23 липня Київрада прийняла рішення "Про управління районами міста Києва", за яким управління районами у Києві має здійснюватися районними радами.

Центральна виборча комісія призначила на 27 березня 2016 року вибори депутатів до районних рад Києва.

Початок виборчого процесу було оголошено на 6 лютого 2016 року.

27 січня Окружний адміністративний суд Києва призупинив вибори до райрад Києва. ЦВК подала апеляцію.  

29 січня представники 7 політичних сил підписали спільне звернення до президента з проханням забезпечити проведення виборів у районні міські ради Києва 27 березня.

А також подали заяви до Генеральної прокуратури та до Національного антикорупційного бюро.

1 лютого представники демократичних політичних сил спільно подали документи про реєстрацію членів районних у місті Києві виборчих комісій до Центральної виборчої комісії.

3 лютого ЦВК завершила прийом подань щодо кандидатур до складу районних виборчих комісій на виборах до райрад Києва 27 березня.

5 лютого Окружний адмінсуд Києва надав Центральній виборчій комісії роз’яснення рішення від 27 січня. За ним ЦВК заборонено формувати районні виборчі комісії для підготовки і проведення виборів до райрад Києва, призначених на 27 березня. 

Мер Києва Віталій Кличко не сказав чітко, чи підтримує відновлення райрад у Києві, чи ні. Він переконаний, що перш ніж говорити про райради – їх питання має бути врегульоване законодавчо - Верховною радою, а повноваження чітко визначені.

11 лютого вісім політичних партій вимагали у мера Києва та Київради звернутися до ЦВК для призначення нової дати виборів до райрад, але не пізніше квітня 2016 року.

17 лютого Апеляційний адмінсуд фактично відтермінував вибори у Києві, перезапустивши судовий процес щодо райрад за новим позовом ГО "Наждак".

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ