В УПЦ (МП) назвали зневагою Конституції дозвіл УПЦ (КП) служити у "Софії"Фото news.church.ua

Українська православна церква Московського патріархату вважає зневагою Конституції дозвіл Мінкультури УПЦ Київського патріархату проводити богослужіння в одному із храмів Нацзаповідника "Софія Київська".

Про це повідомляє сайт УПЦ (МП).

Відзначається, що Митрополит Київський і всієї України Володимир (помер у 2014 році) неодноразово звертався до державної влади з проханнями про відновлення богослужінь на території Нацзаповідника "Софія Київська", зокрема у Малій (Теплій) Софії. Однак, ці прохання не отримали належної уваги.

"Виходячи з останньої заяви міністра стає зрозуміло, що Кабмін вже неприховано вдається до протегування інтересів так званого Київського патріархату. Таке упереджене ставлення є виявом зневаги державних чиновників до Конституції України, яка визначає рівність всіх громадян перед законом", - йдеться в повідомленні.

У Московському патріархаті наголосили, що відмова у зверненні УПЦ і задоволення аналогічної пропозиції від УПЦ (КП) є "публічним проявом зневаги з боку чиновників до багатомільйонної пастви Української Православної Церкви". 

Як відомо, Міністерство культури дозволило Українській православній церкві Київського патріархату проводити богослужіння в одному із храмів на території Національного заповідника "Софія Київська".

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ