Адвокат водія шаленого BMW: поліція стріляла, коли авто вже стоялоАдвокат водія автомобіля BMW Ростислава Храпачевського, що брав участь у погоні з поліцією уночі 7 лютого, Станіслав Іваницький заявляє, що під час переслідування поліцейські стріляли в автомобіль не тільки під час руху, а й під час зупинки.

Про це він сказав в інтерв'ю "Українським новинам".

"Події розвивалися так: коли мій підзахисний (водій BMW) усвідомив, що по автомобілі, яким він керував, ведеться прицільний вогонь, він зупинив транспортний засіб на вимогу поліцейських. Після того як він зупинив автомобіль, співробітники поліції його оточили й уже під час зупинки по машині вели прицільний вогонь", - сказав він.

На думку Іваницького, стрільба велася не з метою запобігання подальшого руху автомобіля, а з метою поранення людей, що перебувають у ньому.

Він зазначив, що після цього водій автомобіля, усвідомивши, що його життю й життю пасажирів загрожує небезпека, почав знову втікати від погоні.

"Він (свідок з BMW – ред.) повідомив і уже під час розслідування ми вивчали матеріали, на яких було видно, що прицільні вистріли на ураження людей здійснювали уже в стоячий автомобіль", - наголосив адвокат.

Загалом, за словами Іваницького, по авто порушників випустили близько 80 куль.

Водночас він не уточнив, скільки куль потрапило у загиблого 17-річного хлопця.

"По-перше, це мені невідомо, але, якби було відомо, то цю інформацію заборонено розголошувати", - сказав Іваницький.

Як відомо, вночі 7 лютого київська патрульна поліція під час переслідування авто BMW, яке порушувало ПДР і їхало на високій швидкості, застрелила 17-річного хлопця, який у компанії трьох інших чоловіків перебував у машині. 

Переслідування порушників тривало більше 30 хв.

Поліцейські неодноразово попереджали через гучномовець про відкриття вогню, після чого обстріляли автомобіль.

У результаті обстрілів було пробите колесо авто, один з порушників отримав смертельне поранення.   

Трьох інших молодих хлопців затримали, вони перебували у нетверезому стані.

24-річний Ростислав Храпачевський – водій BMW, що брав участь у нічній погоні зі стріляниною, визнав, що був п'яним за кермом чужого авто, але переконаний, що патрульні мали на меті не затримати порушників, а убити.

Національна поліція відсторонила від служби співробітників, які брали участь у погоні із загибеллю підлітка у ніч на 7 лютого у Києві.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ