Кияни подали петицію проти паркінгу біля велотрекуФото з facebook

Столичні активісти подали петицію проти будівництва підземного паркінгу біля Київського велотреку.  

Наразі документ зібрав 788 підписів.

За словами автора петиції, більше 10 років триває боротьба за порятунок і відновлення славетного Київського велотреку – найстарішого спортивного об’єкта Києва (відкритого у 1913 році) та одного із найстаріших велотреків Європи.

"Після Революції Гідності кияни подвоїли зусилля, і в результаті було вирішено юридичні проблеми велотреку. Почали обговорюватись плани реконструкції, яка мала відбуватись за результатами конкурсу проектів", - йдеться в тексті петиції.

 

Відзначається, що 20 серпня 2015 на велотреку відбулась презентація концепції створення Центру велокультури Києва, розробленої Департаментом архітектури КМДА (спільно із волонтерами-архітекторами та активістами громадського руху).

"Концепція була схвалена мером Кличко та ним були дані вказівки її реалізовувати. Вона передбачала наземну парковку на 10 місць, але не будівництво підземного паркінгу. Під цю концепцію Київрадою було виділено із міського бюджету 35 мільйонів гривень (із них на 2016рік – 26 мільйонів) на "Реставрацію з пристосуванням споруд велотреку з благоустроєм прилеглої території в межах вул. Б.Хмельницького, М.Коцюбинського та В.Липинського". Жодної згадки про гроші на будівництво підземного паркінгу", - йдеться в петиції.

Наголошується, зустріч деяких представників КМДА з активістами, що відбулася  23 грудня 2015 року, не була відкритою – на неї вибірково запросили лише декілька активістів та представників деяких організацій. 

"На ній були показані передпроектні розробки КП "Житлоінвестбуд-УКБ", і вперше було оголошено про наміри побудувати підземний паркінг на 40 місць площею 938 кв.м, який згодом передати до КП "Київтранспарксервіс", а не на баланс треку", - обурюються автори петиції.

Добігає завершення сесія Київради й схоже, що своїх вимог ми досягли: питання щодо передачі землі КП Житлоінвестбуд-УКБ ...

Опубліковано Київський велотрек 11 лютого 2016 р.

Представники громадського руху виступили категорично проти цього.

Вони наголошують, що підземного паркінгу не було передбачено в публічно затвердженій мером первинній концепції розвитку велотреку та не передбачено коштів у міському бюджеті.

Крім того, на ділянці перед велотреком небезпечно і недоцільно будувати подібну капітальну споруду, "тим більше шляхом нецільового використання бюджетних коштів, виділених на велотрек".

Як відомо, на базі столичного велотреку "Авангард" планували створити Центр велосипедної культури з дитячим веломайданчиком, школою веломайстерності та екстрим-парком. 

Однак частина міських активістів 7 лютого заявили, що замість розбудовувати велотрек, замовник реконструкції будує непотрібний нікому паркінг. 

Вони наголошують, що під час громадських обговорень про будівництва паркінгу не йшлося, а нині на нього хочуть витратити більшу частину коштів, виділених з бюджету на відновлення треку.

Керівник замовника реконструкції велотреку КП "Житлоінвестбуд-УКБ" В’ячеслав Непоп запевнив "Українську правду. Київ", що паркінг біля велотреку будують зі згоди громади і для її зручності.  На цьому ж наголосив і мер Києва Віталій Кличко.

Варто відзначити, що у розпорядженні КМДА №1214 від 17 грудня про будівництво паркінга не йдеться. 

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ