Кличко хоче купити 10 трамваїв, які не підходять місту?Фото КМДА

Столична влада має намір купити 10 польських трамваїв Pesa за 290 мільйонів гривень, але проблема в тому, що Києву ці трамваї не підходять.

Про це пише Лігабізнесінформ.

Відзначається, що 30 грудня КП "Київпастранс" оголосило тендер на закупівлю 10 нових трамваїв з 100% низьким рівнем підлоги. Очікувана вартість контракту – 287 мільйонів гривень, термін постачання – перше півріччя 2016 року. Результати конкурсу мають оголосити 12 лютого.

За даними експертів, технічні умови тендера прописані під польські трамваї Pesa і фактично відрізають від участі українських та інших європейських виробників. Але польські трамваї, які намагаються продати Києву, не підходять для української столиці.

За словами екс-радника Віталія Кличка з транспорту Олександра Кави, мова йде про трисекційні трамваї Pesa 71-414 Fokstrot, розроблені спеціально на замовлення московської влади.

 Трисекційний трамвай Pesa 71-414 Fokstrot, розроблений спеціально на замовлення московської влади. Фото КМДА з параду трамваїв у Києві

Договір на постачання 120 таких складів був укладений у 2012 році. На сьогодні поставлено близько 60 вагонів, решту Москва відмовилася купувати після коригування вартості через девальвацію рубля.

"На заводі в Польщі є близько 22 готових вагонів. Ось вони і намагаються їх прилаштувати в Київ", - говорить Кава.

Фото Лігабізнесінформ

За словами експерта з муніципального транспорту Ярослава Московки, стан київської мережі не дозволяє ефективно використовувати трамваї Pesa "московського компонування".

"У Києві практично немає маршрутів для цього 26-метрового трисекційника. Його з натяжкою можна використовувати хіба що на лінії троєщинського швидкісного або на 8-му маршруті в Дарниці", - каже Московка.

На всіх інших лініях, за його словами, трамвай дуже швидко вийде з ладу через аварійний стан шляхів.

"Більше того, на Подолі він навіть не поміщається в криві: коли восени вагон привезли на парад трамваїв, то поки він пробирався від Оболоні по Подолу, на одному з тамтешніх крутих поворотів пошкодив собі кузов. Також він не годиться і для Борщагівської швидкісної лінії – через занадто малу місткість – лише 255 пасажирів: це найнижчий показник серед вагонів подібного класу, що експлуатуються і випускаються в СНД", - підсумував Московка.

З ним погоджується і транспортний експерт Денис Філіппов.

"Pesa проектувався під Москву, в якій для трамвая усюди істотно більше місця. У Києві цей трамвай нормально йде тільки по швидкісному. При цьому місткість вагона для швидкісного замала, а для інших ліній він не годиться", - підсумував Філіпов.  

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ