Киянам погрожують забрати квартири за комунальні боргиНа під’їздах столичних будинків з’явились оголошення, у яких мешканців попереджають про можливий арешт їх майна за комунальні борги.

Про це пише "Сегодня", до якої поскаржились мешканці кількох висоток на Святошині.

"На обрізаному папірці було надруковано, що треба подати квитанцію про сплату боргу бухгалтеру ЖЕКа, щоб уникнути арешту і продажу квартири. Але будинок у нас кооперативний, ЖЕКа немає! Тай сам папірець підозрілий – не на бланку, без підписів і печаток", - розповіла жителька Борщагівки Наталя Харламова.

Фото "Сегодня" 

Видання відзначає, що телефон, вказаний у папірці, належить комунальному концерну "Центр комунального сервісу".

"Ми представляємо інтереси усіх київських ЖЕКів з питань заборгованості  за компослуги. Наразі триває робота з боржниками у всіх будинках міста, які перебувають у комунальній власності. Тим, у кого є борги, треба надати бухгалтеру ЖЕКу (чи  бухгалтеру кооперативу чи ОСББ) квитанції про сплату. Інакше у подальшому з такими власниками будуть розбиратися через суд: на їх квартири накладуть арешт, а борги будуть стягувати", — розповів співробітник Центру Сергій.

Він додав, що для того, щоб арештували квартиру, достатньо боргу за 3-4 місяці.

У Київській адміністрації запевнили, що працівники Центру, які розіслали такі повідомлення боржникам, діють у рамках закону.

"Це один з методів боротьби з боржниками. Зараз людей попереджають, що за борги можуть бути наслідки. Якщо у боржників є питання, вони можуть звернутися в центр (у телефонному режимі чи до спеціалісту на вулиці Вернадського, 63-а) і розібратися в ситуації. Ті, в кого є борг, мають його оплатити, або реструктурувати", - пояснила прес-секретар заступника говори КМДА Петра Пантелєєва Юлія Грамотна.

"Якщо боржник проігнорує попередження і не платитиме з компослуги – центр буде звертатися до суду. І далі суму боргу стягуватимуть у судовому порядку", - додала вона.

Експерти переконані, що такі дії влади не підвищать платіжну дисципліну.

"Це не до кінця продуманий хід, і кардинально ситуацію з платіжною дисципліною він не змінить. Адже в законодавстві не передбачений чіткий механізм, згідно з яким можна виселити боржника на вулицю. Накласти арешт за борги можна, коли сума боргу перевищує 12 тисяч гривень, але якщо в квартирі є малолітні діти, то забрати квартиру неможливо. Утім, такого київська влада і уряд не допустить, адже тоді почнеться масовий бунт ", - переконаний президент Інституту реформ та розвитку міста Олександр Вовченко.

Проте юристи вважають, що забрати житло цілком можливо, і тоді можуть постраждати близько 5-7 тисяч незаможних городян.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ