У Києві бійці АТО захопили Подільський райвідділ поліціїФото Горомадського

У Києві бійці добровольчих батальйонів, бійці АТО та активісти організації С14 штурмували Подільський райвідділ поліції.

Про це повідомив народний депутат Ігор Луценко.

Надзвичайна подія сталася ввечері 25 листопада.

"Активісти захопили вестибюль Подільського ТВМ поліції. У цьому відділі поліції було виявлено документи, які свідчать про продовження незаконного стеження та переслідування активістів з боку репресивних органів Авакова", - наголосив нардеп.

Бійців обурило те, що поки вони служили в АТО, їх оголосили у розшук.

 

"У відділку поліції на стенді розшуку як найбільш небезпечних терористів розміщено список з двадцяти осіб. Серед них майже всі учасники Революції та багато чинних співробітників полку МВС, які приймали участь в АТО, воювали в Станиці Луганській, під Горлівкою та поблизу Волновахи", - додав Луценко.

 

Як повідомив "Українській правді. Київ" один з представників організації С14 Микола Панченко, активісти прикували себе до стін приміщення міліції і вимагали приїзду міністра МВС Арсена Авакова та його заступника Василя Паскала.

 

"Саме їх пов’язують із організацією незаконного стеження та переслідування бійців", - сказав він.

За словами Панченка, бійці залишили відділок після 2 чи 3 години ночі, після того, як домовилися з керівництвом поліції зустрітися 26 листопада.

 

"Ми домовились з керівництвом Нацполіцїі Києва та заступником голови Нацполіції Олександром Фацевичем, що зустрінемось сьогодні (26 листопада – ред.) і вони нададуть нам інформацію про службове розслідування і про винних осіб у цьому злочині – переслідувані 20 осіб", - сказав Панченко.

Він додав, що у відділку ніхто не зміг пояснити, чому 20 бійців у розшуку.

"Кажуть, що вони є нібито свідками вибуху на Майдані, але вибух відбувся під Верховною радою. При цьому списку значаться Денис Поліщук та Андрій Медведько, які на той момент уже 2 місяці знаходилися під вартою", - пояснив Панченко.

Він висловив думку, що такі дії є "новим витком репресій прости активістів".

"Ми думаємо, що Паскал нам мститься за Майдан і за те, що зловили його кума-сепаратиста під Волновахою. Ці фотографії на дошці розшуку – це новий виток репресій", - сказав Панченко.

 

Він запевнив, що С14 не займається ніякою протизаконною діяльністю.

"Багато з нас добровольці і волонтери, що займаються освітньою та антикорупційною діяльністю. Видно, така наша діяльність пану Паскалу не до вподоби", - підсумував Панченко.

Коли саме відбудеться зустріч з керівництвом поліції, наразі невідомо – активісти наразі зв’язуються з Фацевичем телефоном.

Водночас, як повідомив заступник голови Нацполіції Олександр Фацевич, з цього приводу поліція проводить службове розслідування. Крім того, своє розслідування проводить Прокуратура.

 

"Щодо цього списку, який виклали на цю дошку, - за цим фактом проводиться службове розслідування. Крім того, проводить розслідування прокуратура. Там, де це буде стосуватися дисциплінарної відповідальності – тут ми будемо приймати рішення. З'ясуємо, хто винний, через чию халатність викли такі списки. Винні будуть звільнені", - запевнив Фацевич.

Він також додав, що про цю ситуацію доповів голові Нацполіції.

"Я знаю, що сьогодні о 12:00 активісти мали збиратися під МВС. Про ситуацію я доповів голові Нацполіції. Вона вже прийме рішення, чи зустрічатись з ними, бо я сьогодні у відрядженні", - сказав Фацевич.

Фото з VK-сторінки С14

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ