У Києві хочуть демонтувати майже 80 меморіальних дощокФото dnipr.kievcity.gov.ua

У столиці мають намір демонтувати майже 80 меморіальних дощок у рамках декомунізації, і частину з них - відправити в музей.

Про це повідомляє в понеділок прес-служба Київської міської державної адміністрації.

Як зазначається, експертна рада при КМДА визначила перелік із 79 дошок меморіальних дощок, які варто демонтувати на виконання закону про декомунізацію.

При цьому майже чверть меморіальних дощок, на думку експертної ради, варто направити до музею, як такі, що мають певну історичну чи художню цінність. Подальша доля інших меморіальних дощок має бути визначена балансоутримувачами будівель.

Київська влада запевняє, що "демонтаж меморіальних дошок жодним чином не впливатиме на зміну статусу будівель, на яких вони знаходяться".

Після остаточного затвердження переліку та експертного звіту напрацьовані радою рекомендації щодо демонтажу меморіальних дощок будуть передані на розгляд Міністерству культури.

Перелік меморіальних дощок, які визначені експертною радою, як такі, що мають бути демонтовані, доступний за посиланням.

Також експертна рада склала перелік меморіальних дощок, які не підпадають під низку законів про декомунізацію та мають бути залишені у столиці. У цьому списку - 8 об'єктів.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ