В обмінниках киянам підсовують мічені гроші з окупованого Донбасу - ЗМІ. ФОТОУ київських обмінниках стали видавати гривні з обрізаними краями, щоб приховати, що ці гроші надійшли з так званих "ДНР" чи "ЛНР" і були помічені фарбою.

Про це пише "Сегодня" з посиланням на киянку Катерину Бабич.

За словами дівчини, такі купюри вона отримала, коли міняла долари на національну валюту.

"У той же день в супермаркеті, коли я хотіла розплатитися за покупку цими грошима, касир мені сказала, що ці 50-гривневі купюри вона в мене не прийме. Причина тому: банкноти хоча і справжні, але з обрізаними краями. Коли я перевірила інші папірці, то жахнулася! Краї були обрізані у всіх", – розповіла Бабич.

 Фото з facebook Катерини Бабич 

За словами співробітника одного зі столичних банків Олександра Пишнюка, дівчина отримала в обміннику мічені гривні, які незаконно потрапили в Україну з самопроголошених "ДНР" і "ЛНР".

"Співробітники регіональних банків Луганська і Донецька позначали фарбою краї гривень всіх номіналів та іноземної валюти. Робилося це для того, щоб надалі вони не потрапили в грошовий обіг України", - сказав Пишнюк.

Однак у результаті грабежів мічені гроші все ж почали вивозити з "республік" і збувати в інших місцях. А краї таких гривень обрізають, щоб їх приймали в оборот.

Так виглядають мічені гроші. Фото з facebook Катерини Бабич

"Але ці гроші – недійсні!" – запевнив Пишнюк.

За його словами, тепер киянка мусить написати заяву в міліцію. А правоохоронці мають з'ясувати, що це за обмінний пункт і звідки вони взяли такі гривні.

Водночас здати купюри в банк нереально – їх ніхто не прийме.

Пишнюк порадив громадянам не міняти гроші в нелегальних обмінниках, де не видають квитанцію і не вимагають паспорт, і завжди уважно перераховувати і оглядати отримані купюри.  

За словами начальника Головного управляння МВС у Києві Олександра Терещука, упродовж останніх місяців тенденції до збільшення кількості фальшивих грошей у столиці правоохоронці не спостерігають, але в обороті несправжні купюри є.

"Вилучаємо, працюємо... Що стосується мічених купюр, то вони нами вилучаються. А потім ми з'ясовуємо, як вони сюди потрапили", – сказав Терещук.

Операції з такими купюрами караються терміном позбавлення волі до 12 років з конфіскацією майна.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ