Киян з інфарктом обслуговуватимуть в Інституті серця безкоштовно – КличкоФото kiev.klichko.org

Столична влада спільно з Інститутом серця запроваджує соціальну програму "Стоп інфаркт", яка передбачає безкоштовне стентування киян з гострим інфарктом міокарду.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час відвідування Інституту серця, повідомляє сайт міської влади.

"Ті кияни, які потрапляють до Інституту по швидкій з інфарктом, отримують медичне обслуговування та стентування безкоштовно", - сказав він.

Кличко додав, що відвідав у палаті пацієнтів, один з них – пенсіонер, інший тимчасово залишився без роботи.

"Не секрет, що знайти декілька десятків тисяч гривень для стентування для багатьох людей неможливо. А коли час йде на хвилини, дуже важливо оперативно надати допомогу і зберегти життя чи працездатність людини", – сказав мер.

Він запевнив, що до кінця року Інститут серця забезпечений необхідною кількістю стентів. А наступного року пообіцяв закласти додаткові кошти в бюджет на ці цілі.

Наразі у наявності Інституту серця – 300 коронарних стент-систем. Вони будуть використані при госпіталізації до Інституту серця пацієнтів з інфарктом міокарда по швидкій допомозі, яким показане стентування коронарних судин.

Забезпечення киян відбуватиметься у пріоритетному порядку.

Це перша подібна програма в Україні. За словами генерального директора Інституту серця Бориса Тодурова, програма розрахована на 3 роки і є прикладом вдалого співробітництва міської влади з МОЗ України.

Сьогодні Інститут серця цілодобово приймає людей з гострими інфарктами міокарду. В Інституті роблять близько 5 тисяч операцій на рік.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ