Для частини киян може подорожчати квартплата. У Кличка кажуть – безсиліФото galka.if.ua

У частини столичних жителів, яких обслуговують ОСББ, ЖБК чи приватні ЖЕКи, можуть зрости тарифи на утримання будинків та прибудинкових територій.  

Про це "Українській правді. Київ" повідомили у Київській адміністрації.

У мерії наголосили, що незмінним цей тариф залишиться лише для житлових будинків, які обслуговуються комунальними ЖЕД.

"Тарифи на утримання будинків та прибудинкових територій для житлових будинків, які обслуговуються Керуючими компаніями не підвищаться. Зазначені підприємства здійснюють утримання та обслуговування близько 8,5 тисяч будинків Києва", - повідомили у КМДА.

"Тарифи для цієї категорії житлових будинків залишилися незмінними. Цього досягнуто в результаті глобальної оптимізації в роботі системи, а також скороченням адміністративних витрат та кількості керівних кадрів", - додали у КМДА.

Крім того, відзначається, що для зазначених будинків при оплаті споживачами за послуги вчасно – до 20 числа місяця, залишено знижку в розмірі 10%.

"Одночасно, до житлового фонду міста Києва входять інвестиційні, відомчі житлові будинки та будинки, в яких створено ОСББ та ЖБК. Зазначена категорія будинків обслуговується або самостійно зусиллями жителів будинків, або обслуговуючими підприємствами приватної або іншої форми власності", - пояснили у КМДА.

У мерії пояснили, що ці організації формують ціни відповідно до Порядку формування тарифів затвердженого постановою Кабміну і подають їх на затвердження до Київської адміністрації.

"Міська влада сьогодні не може вплинути на приватні підприємства, яких обрано мешканцями для обслуговування житлових будинків. Оскільки на державному рівні, відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги", встановлення тарифів нижчими від розміру економічно обґрунтованих без відповідного відшкодування не допускається і може бути оскаржено в суді.

Тобто на сьогодні міська влада зобов’язана погоджувати для обслуговуючих підприємств різних форм власності тарифи не нижче економічно обґрунтованого рівня", - наголосили у КМДА.

Разом з тим, у мерії нагадали, що відповідно до Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" мешканці багатоквартирного будинку можуть самі обирати спосіб утримання будинків та обслуговуючу організацію.

Як відомо, раніше столичних жителів приватний ЖЕК попередив про майбутнє подорожчання квартплати. 

Мер Києва Віталій Кличко неодноразово запевняв, що тарифи на утримання будинків та прибудинкової території не підвищуватимуть.

Міська влада навіть надрукувала листівки для кожного під'їзду з повідомленням, що квартплата не подорожчає.

Про це мер також писав у своїх листах до пенсіонерів у стилі Черновецького напередодні Дня Незалежності. 

Українська правда. Київ

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ