Центр Києва перетворять на галерею стріт-артуНаприкінці наступного тижня на фасаді одного з будинків біля Золотих воріт з’явиться графіті, присвячене Лесі Українці.

Згодом у центрі столиці створять цілий квартал стріт-арту, пише DreamKyiv.

"Києву дуже потрібні масштабні арт-проекти, щоб залучати туристів. Сьогодні ми запускаємо нову ініціативу – хочемо створити у Києві квартал якісного стріт-арту", - розповів співзасновник проекту CityArt, режисер Гео Лерос.

"Поки в Україні дуже мало досвідчених стріт-арт-художників, ми вирішили кликати затребуваних закордонних. Діємо за такою схемою: знаходимо мецената, готового оплатить художнику переліт і проживання, вибираємо художника, запрошуємо його", - додав Лерос.

Роботи Гвідо Ван Хелтена  

Меценатом першої роботи виступив бізнесмен Костянтин Жуковський, намалює її австралієць Гвідо Ван Хелтен.

"Він цікавий тим, що малює тіні, деталі не фарбою, а балонами. Переговори з художниками веду я. це цікавий процес пошуку золотої середини. Тут треба враховувати і думку художника (якому за комерційний проект платять 50-100 тисяч доларів, а тут він працює безкоштовно – робить подарунок місту), і думку мецената, і дух, стиль міста", - пояснив співзасновник проекту CityArt.

За словами Лероса, у рамках наступного проекту, він хотів би привозити до нас кращих світових архітекторів, щоб вони обновляли місто і відновлювали наді будинки.

"Це цілком реально, головне бажання і настійливість", - переконаний активіст.

 

Як відомо, проект CityArt почався з того, що Леросу захотілось зробити комфортнішим парк Шевченка. Зокрема, встановити там більше лавочок.

"Я став розглядати варіанти, як це реалізувати. Зупинився на принципі, популярному в Нью-Йорку, Мюнхені: коли кожен охочий може виступити меценатом і за порівняно невелику суму зробити подарунок місту – встановити лавочку з іменною табличкою", - розповів Лерос.

Він додав, що зробив хорошу презентацію і передав її до Київської адміністрації.

 

"Через кілька тижнів мені подзвонили і запропонували поспілкуватися. У результаті нас підтримав мер Віталій Кличко і голова Шевченківського району Олег Гаряга. Ми не хочемо обмежуватися одним парком і хочемо показати киянам, наскільки цікавими і сучасними можуть бути міські меблі", - розповів Лерос.

За його словами, наразі в парку Шевченка встановлено 33 нові лавки, а найближчим часом з’явиться ще 50. Дизайн лавок розробляють різні майстерні, а виготовляють на виробництві під Києвом.

Фото з сайту  guidovanhelten.com 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ