Пожежу у чорнобильській зоні контролюють, радіація в нормі – ДСНС


Ситуація щодо ліквідації пожежі трав’яного настилу на території Зони відчуження контрольована, радіаційний фон у нормі.

Про це заявив перший заступник голови Держслужби з надзвичайних ситуацій Олег Мельчуцький, повідомляє прес-служба ДСНС.

"На даний час радіаційний фон в місцях загорань знаходиться в межах норми і становить 0,025 мР/год  при нормі 0,050 мР/год", - зазначив він  

На даний час продовжується гасіння 6 окремих осередків загорань на загальній площі близько 110 га, зокрема: поблизу селищ Поліське, Ковшилівка, Глінка, Стара Красниця, Луб’янка та Бички.

"Нам вдалося локалізувати 4 осередки загорань. Наразі продовжується локалізація ще двох. Особовий склад та техніка працюють у цілодобовому режимі", - сказав Мельчуцький.

Він відзначив, що ситуація ускладнюється болотистою місцевістю, яка у багатьох випадках не дозволяє наблизити техніку безпосередньо до осередків горіння та сильними поривами вітру.

"Проте рятувальники контролюють обстановку і небезпеки поширення вогню на лісові масиви та у бік атомної станції немає. З метою недопущення збільшення площі загорання працівниками комплексу лісового господарства "Чорнобильська пуща" осередки загорань оточено мінералізованими смугами", - сказав Мельчуцький.

Пожежу гаситимуть у цілодобовому режимі.

До ліквідації займання залучені 192 людини і 27 одиниць техніки, у тому числі від ДСНС - 144 людини і 22 одиниць техніки.

"Ми задіяли також три літаки АН-32 П. У разі ускладнення обстановки ми маємо резерв сил та засобів для миттєвого реагування", - підсумував перший заступник голови ДСНС.

Вже 4 із 6 осередка на території комплексу лісового господарства «Чорнобильська пуща» (поблизу селищ Поліське, Ковшилівк...

Posted by Николай Чечёткин on 30 червня 2015 р.

Як відомо, 29 червня у районі с. Ковшилівка та смт Поліське в поймі річки Вуж зайнялися суха трава та очерет, вогонь розповсюдився окремими осередками на площі близько 130 га.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ