70% киян хочуть прибрати тополі з Києва – меріяНа бульварі Шевченка перші тополі пішли під сокиру

Майже 70% столичних жителів підтримують ідею міської влади замінити тополі у Києві, а близько 29% хочуть зберегти ці дерева у місті.

Про це повідомляє сайт столичної влади з посилання на проміжні результати громадського обговорення цього питання.

Відзначається, що станом на 16 червня свою думку висловили понад 13 тисяч киян.

"Загалом плани замінити тополі підтримують майже 70% опитаних (з них: через потенційну небезпеку – 23,5%, а для 45,8% – це незручності від пуху), 28,7% – просять залишити тополі, і лише 2% киян – байдуже, як буде вирішуватися питання", - йдеться в повідомленні.

Водночас столичні екологи закликали міську владу не замінювати тополі, бо жодне інше дерево не має стільки користі для мегаполісу, як тополя.

Їх також обурило те, що ще до закінчення голосування щодо цього питання, тополі почали знищувати.

Зокрема, перші дерева зрізали на бульварі Шевченка.

"На бульварі Шевченка вже рубають тополі! Незважаючи на те, що відповідного рішення Київради ще не було ухвалено, знищення тополь вже відбувається", - обурилися в організації "Екологія – Право – Людина".

 Фото Клуб Коренного Киевлянина

За словами еколога Олексія Василюка, до всього бульвар Шевченка є пам’яткою природи місцевого значення, на території якої забороняється будь-яка діяльність, що загрожує збереженню природи або призводить до деградації чи зміни первісного їх стану.

"Замість того, щоб одночасно знищувати всі дерева, варто було б дати доручення "Київзеленбуду" виростити упродовж 10 років нові саджанці видів тополі без пуху. Бо якщо посадити тополі молодші 10 років, то в умовах міста вони просто всохнуть", - наголосив Василюк.

Водночас у Київській адміністрації запевнили, що до питання заміни тополь підходитимуть комплексно. І обіцяють для початку прибрати лише потенційно небезпечні дерева.

"За свідченням науковців, 40% дерев, зокрема і тополь, у місті Києві досягли середньої вікової межі. Тобто, виникла необхідність заміни дерев, які несуть потенційну небезпеку життю та здоров’ю громадян", - йдеться в повідомленні КМДА.

"У першу чергу, мова йде про аварійні та потенційно небезпечні дерева, які загрожують падінням. Саме на них буде зосереджена першочергова увага. А процес заміни аварійних дерев та тополь, що пушать, буде досить поступовим і за попередніми прогнозами займе приблизно 2 роки", – пояснив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Наразі, за його словами, активно працює фахова робоча група, яка складається з експертів, екологів, науковців, які досліджують питання та надають свої рекомендації щодо оптимального вирішення проблеми.  

Українська правда. Київ

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ