Кличко просить не проводити "Марш рівності" у КиєвіФото day.kiev.ua

Мер Києва Віталій Кличко закликає організаторів "Маршу рівності" за права ЛГБТ-спільноти не проводити ходу, заплановану на 6 червня.

Про це він заявив 4 червня, повідомляє прес-служба політика.

"Сьогодні, коли на Сході України триває війна, проводити масові заходи, які до того ж мають неоднозначне сприйняття в суспільстві, не на часі", - сказав Кличко.

Кличко відзначив, що у Києві не існує утисків за будь-якими ознаками, і кожній людині гарантується вільне висловлення поглядів і переконань, але додав, що "Марш рівності" і в мирний час підвищував градус напруги в суспільстві, проходив з бійками та протистояннями. 

"У нинішніх умовах існує небезпека провокацій в столиці. Тому я звертаюся до організаторів утриматися від проведення таких заходів. Безпека у місті сьогодні – передусім", - підкреслив мер.

Кличко також закликав політичні сили не піаритися і не спекулювати на темі прав меншин і толерантніше ставитися до людей різних поглядів та переконань. 

"Я закликаю кожного не грати на руку ворогу, не розпалювати ворожнечу і не створювати чергового протистояння в центрі столиці", -  підсумував Кличко.

Як відомо, організаційний комітет має намір провести "Марш рівності" за права ЛГБТ-спільноти (ЛГБТ-спільнота об’єднує лесбіянок, геїв, бісексуалів та трансгендерних людей) 6 червня в Києві.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликала столичну владу забезпечити безпеку учасників "Маршу рівності".

Водночас Правий Сектор звернувся до мера Києва Віталія Кличка з вимогою заборонити запланований на 6 червня "Марш рівності".

У 2012 році та 2014 роках заплановані марші "Київпрайд" були скасовані організаторами у зв'язку з загрозою насильства з боку ультраправих груп і через відмову міліції Києва гарантувати адекватний захист.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ