92-річний дід Калєтніка заблокував рішення суду, яким його позбавили 14 га лісу під Києвом14 га бучанського лісу вартістю мільйони гривень обнесли 8-метровим парканом. Фото vitya-stroitdom.livejournal.com

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ зупинив ухвалою судове рішення про витребування у родини Ігоря Калєтніка 14 га лісу в місті Буча на Київщині.

Про це пишуть "Наші гроші" з посиланням на ухвалу суду від 27 лютого.

Йдеться про ділянку 14,04 га (кадастровий номер – 3210800000:01:059:0321). Номінальним власником цієї ділянки був Василь Кірган – 92-річний дід колишнього першого віце-спікера Верховної Ради Ігоря Калєтніка.

Вартість цієї ділянки оцінюється у 18,42 мільйона гривень.

Касаційні скарги подали Бучанська міськрада і Ольга Ускова, яка діє від імені діда Калєтніка.

Ускова у касаційній скарзі поставила перед судом питання про зупинення виконання рішень першої та апеляційної інстанцій до закінчення касаційного провадження. Суд це прохання задовольнив. Ухвалу виносив суддя Віталій Гончар.

Як відомо, у 2008-2012 роках Бучанська міськрада передала вказану землю ділянками по 10 соток у власність місцевим громадянам.

У 2012-2013 роках ці ділянки було скуплено від імені Василя Кіргана і об’єднано в одну площею 14,04 га (кадастровий номер – 3210800000:01:059:0321).

Як з’ясували журналісти, частина людей свідомо взяла участь в афері, отримавши по $100, а дехто навіть не знав, що їм виділили землю.

Нові власники оточили маєток 8-метровим парканом. Водночас сам дідусь Калєтніка мешкає на Вінниччині, і стверджує, що про землю в Бучі нічого не пам’ятає.

17 жовтня минулого року Ірпінський міськсуд Київської області витребував цю землю на користь держави. Встановлено, що ділянки лісового фонду було незаконно віднесено до житлової та громадської забудови.

Апеляційний суд Київської області 6 лютого цього року залишив рішення Ірпінського міськсуду без змін.

Наприкінці березня Прокуратура Київської області вимагала через суд повернути у державну власність землі Національного аграрного університету в Бучі, які перебувають у власності екс-віце-спікера Верховної Ради Ігоря Калєтніка.

Як відомо, у власності Калєтніка досі перебуває закритий елітний клуб "Вепр" площею 30 тисяч га у Вінницькій області, два кар'єри з видобутку пісковику, агрофірма та квартира у елітному домі біля Верховної Ради.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ