Екс-гендиректор "Софії" оскаржуватиме своє звільнення в судіФото prostir.museum

Колишній генеральний директор національного заповідника "Софія Київська" Олена Сердюк має намір у суді оскаржити наказ про її звільнення.

Про це вона заявила під час прес-конференції 23 березня, повідомляють "Українські новини".

"Звичайно, всі ці дії, які відбуваються сьогодні, будуть оскаржені в судовому порядку", - сказала Сердюк.

Вона зазначила, що раніше вже подавала до суду проти аналогічного рішення віце-прем'єр-міністра – міністра культури В'ячеслава Кириленка про її звільнення, і суд скасував таке рішення.

Однак 18 березня Кириленко видав новий наказ про її звільнення, який Сердюк має намір також заперечити в суді.

На її думку, Міністерство культури не надало достатніх підстав для її звільнення із займаної посади.

Сердюк також виступає за призначення нового гендиректора за результатами відкритого конкурсу.

А на час проведення конкурсу, за словами Сердюк, виконуючим обов'язки гендиректора "Софії Київської" необхідно призначити одного з діючих заступників гендиректора.

Як відомо, 18 березня Кириленко звільнив Сердюк із займаної посади та призначив в.о. гендиректора Нелю Куковальську, яка була гендиректором "Софії Київської" в 2000-2012 роках.

18 жовтня 2014 року на території "Софії Київської" на вул. Володимирській, 24 обвалилась частина 5-метрової цегляної огорожі 1960-тих років.

Колишній директор заповідника Неля Куковальська пов’язала обвал стіни з прокладанням тепломереж у 2013 році. На цьому наголосив і екс-заступник гендиректора заповідника з реставраційних та господарських питань Вадим Кириленко.

У свою чергу активіст і на той час депутат Київради від "Батьківщини" Ігор Луценко відзначив, що до обвалу стіни призвели зсуви ґрунту, які спричинила "злочинна забудова" поблизу заповідника.

Після падіння паркану активісти прийшли обстежити територію заповідника і виявили, що він у занедбаному стані. 

19 грудня 2014 року Кириленко пригрозив звільненням директору музею "Софія Київська". Щоправда, офіційної заяви на сайті міністерства не було.

Про намір звільнити Сердюк Кириленко написав у Твіттері. 

Після цього на сайті "Софії Київської" заявилася заява колективу, в якій співробітники заповідника просили керівництво держави захистити їх та інших музейників країни від дій міністра культури.

12 січня міністр культури Кириленко звільнив директора національного заповідника "Софія Київська" Олену Сердюк. Відповідний наказ був підписаний 19 січня цього року.

17 березня Шевченківський суд Києва скасував указ про її звільнення. 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ