Киянам повернуть гроші за повірку лічильників - КиїврадаФото vkurse.ua

Київрада прийняла рішення про повернення киянам коштів, сплачених за повірку лічильників води.

За відповідне рішення на засіданні 19 березня проголосували 87 депутатів.

Згідно з документом, Київська влада спільно з Нацкомісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРКП) розробить порядок компенсації коштів, сплачених споживачами за повірку лічильників.

Кошти не повертатимуть на руки, а, наприклад, включать у рахунок за водопостачання.

Також Київрада проситиме НКРКП включити витрати на повірку лічильників до складу тарифу з водопостачання.

Через місяць, з моменту публікації цього рішення, Київрада заслухає звіт від постачальників послуг щодо виконання пунктів рішення.

Столична влада і монополісти наголошують, що мешканці міста мають повірити квартирні лічильники води до 1 червня власним коштом.

Водночас секретар Київради Олексій Резніков заперечує: про повірку лічильників має подбати надавач послуг, а не споживачі. З цього приводу він дав протокольне доручення на засіданні Київради, щоб підготували таке роз’яснення і опублікували у муніципальній газеті "Хрещатик".

20 лютого "Київводоканал" заявив, що мешканцям столиці, які не повірять лічильники холодної води до 1 березня, нараховуватиме більшу плату за воду та водовідведення.

Однак у березні Антимонопольний комітет наголосив – кияни не повинні платити за повірку лічильника.

Як відомо, наприкінці листопада 2014 року "Київводоканал" заявив, що нарахує додаткові куби води мешканцям, які не повірили квартирні лічильники, мають несправні лічильники або такі, у яких закінчився термін експлуатації.

У вересневих платіжках на компослуги киянам нарахували по 22 кубічні метри холодної води на кожну зареєстровану у квартирі особу.

Згодом у "Київводоканалі" пояснили, що кияни без лічильників мусять платити за своїх сусідів, які шахраюють.

Однак юристи відзначають, що дерти гроші з киян за повірку лічильника незаконно.

"Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку проводяться за рахунок виконавця послуг, яким є ЖЕК", - пояснив "Українській правді. Київ" юрист.

28 листопада "Київводоканал" заявив, що готує нові розрахунки структури тарифу на холодну воду, які включають послугу повірки лічильників. Новий тариф обіцяли "найближчим часом" подати на розгляд Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Українська правда. Київ  

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ