Киянам, які сплатили за повірку лічильника, можуть повернуть коштиФото з сайту водоканалу

Київрада має намір повернути киянам гроші, які мешканці сплатили за повірку квартирних лічильників води.

Про це заявив секретар Київради Олексій Резніков, йдеться в повідомленні прес-служби міськради.

Резніков вкотре наголосив, що сплачувати за повірку лічильника мають виконавці послуг.

Але враховуючи те, що багато киян самі оплатили повірку лічильників (сплачено вже 3,6 мільйона гривень), міська влада вивчає механізм повернення цих коштів мешканцям.

"Наразі порядок розробляється. Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА буде доручено виробити механізм разом із виконавцями послуг, який дозволить "списати" проплату за повірку лічильників в рахунок за надання послуг з водопостачання, як так званий авансовий платіж", - пояснив Резніков.

Як відомо, депутати Київради на засіданні 19 березня мають намір розглянути проект рішення, який зобов’яже надавачів послуг виконувати закон і повіряти лічильники за власний рахунок.

За даними водоканалу, лише холодних лічильників станом на лютий 2015 року кияни повірили 85 тисяч штук. Повірка водоміра коштує від 43 до 120 гривень. Таким чином 85 тисяч лічильників обійшлися мешканцям столиці щонайменше у 3,6 мільйона гривень (якщо рахувати найнижчу вартість повірки у 43 гривні).

Як відомо, столична влада і монополісти наголошують, що мешканці міста мають повірити квартирні лічильники води до 1 червня власним коштом.

Водночас секретар Київради Олексій Резніков заперечує: про повірку лічильників має подбати надавач послуг, а не споживачі. З цього приводу він дав протокольне доручення на засіданні Київради, щоб підготували таке роз’яснення і опублікували у муніципальній газеті "Хрещатик".

20 лютого "Київводоканал" заявив, що мешканцям столиці, які не повірять лічильники холодної води до 1 березня, нараховуватиме більшу плату за воду та водовідведення.

Однак у березні Антимонопольний комітет наголосив – кияни не повинні платити за повірку лічильника

Як відомо, наприкінці листопада 2014 року "Київводоканал" заявив, що нарахує додаткові куби води мешканцям, які не повірили квартирні лічильники, мають несправні лічильники або такі, у яких закінчився термін експлуатації.

У вересневих платіжках на компослуги киянам нарахували по 22 кубічні метри холодної води на кожну зареєстровану у квартирі особу.

Згодом у "Київводоканалі" пояснили, що кияни без лічильників мусять платити за своїх сусідів, які шахраюють.

Однак юристи відзначають, що дерти гроші з киян за повірку лічильника незаконно.

"Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку проводяться за рахунок виконавця послуг, яким є ЖЕК", - пояснив "Українській правді. Київ" юрист.

28 листопада "Київводоканал" заявив, що готує нові розрахунки структури тарифу на холодну воду, які включають послугу повірки лічильників. Новий тариф обіцяли "найближчим часом" подати на розгляд Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Українська правда. Київ  

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ