Лічильник розбрату: Київрада змусить монополістів повіряти водоміри власним коштом?Фото kaniv.net

Депутати Київради підготували проект рішення, який покликаний зупинити незаконне стягування коштів зі споживачів за повірку квартирних лічильників води.

Про це у Facebook написав депутат міськради Віталій Павлик.

"Тривала дискусія щодо повірки лічильників набуває комічного змісту. Наразі вималювалися дві протилежні позиції. Позиція КМДА (відображає інтереси монополістів) – повірку лічильників повинні здійснювати споживачі за власні кошти. Позиція №2 – депутатського корпусу та секретаря міськради (ґрунтується на нормах закону та інтересах споживачів) – цю повірку мають власним коштом здійснити виконавці послуг ("Київенерго", "Євро-Реконструкція", "Київводоканал")", - написав Павлик.  

Він додав, що депутати з цього приводу написали не одне звернення, запит та доручення, але вони не виконуються відповідними посадовцями.

"Вважаю за необхідне ухвалити рішення, яке буде обов’язковим до виконання посадовцями КМДА, комунальних структур та монополістами, які розташовані у місті Києві", - написав депутат.

У коментарі "Українській правді. Київ" він висловив сподівання, що рішення "Про заходи з недопущення порушення прав споживачів суб‘єктами господарювання, виконавцями послуг з централізованого водопостачання у місті Києві" розглянуть уже на засіданні 19 березня.

"Є закон, де чітко сказано, що повірку здійснюють виконавці послуг. Однак монополіст його просто ігнорує. Виконувати його він не збирається, тому ми маємо ситуацію, коли змушують людей платити і кожного разу переносять терміни повірки", - сказав Павлик.

"Рішення має поставити крапку у цьому питанні. Повіряти має монополіст, що надає послуги. Ніяких нарахувань за соцнормами чи будинковими лічильниками бути не повинно. Також людям, які вже сплатили свої кошти за повірку, повинні їх відшкодувати – можливо, повернути, можливо, зарахувати як плату за водопостачання", - сказав депутат.

Він додав, що вже говорив з цього приводу з колегами, і вони таке рішення підтримують.

"Депутати безумовно підтримують. Я просто хвилююся, щоб лобісти від КМДА і від монополістів не вплинули суттєво на позицію депутатів. Але я спілкувався з представниками провладної фракції – то вони теж це рішення підтримують", - сказав Павлик.

Він також додав, що у випадку, якщо рішення не буде прийнято, він не виключає можливості звернення до суду з цього приводу.

"Я буду використовувати всі правові важелі і абсолютно розглядаю таку можливість", - наголосив Павлик.

 
Проект рішення планують розглянути 19 березня 

Як відомо, столична влада і монополісти наголошують, що мешканці міста мають повірити квартирні лічильники води до 1 червня власним коштом.

Водночас секретар Київради Олексій Резніков наголошує: про повірку лічильників має подбати надавач послуг, а не споживачі. З цього приводу він дав протокольне доручення на засіданні Київради, щоб підготували таке роз’яснення і опублікували у муніципальній газеті "Хрещатик".

Як відомо, наприкінці листопада 2014 року "Київводоканал" заявив, що нарахує додаткові куби води мешканцям, які не повірили квартирні лічильники, мають несправні лічильники або такі, у яких закінчився термін експлуатації.

У вересневих платіжках на компослуги киянам нарахували по 22 кубічні метри холодної води на кожну зареєстровану у квартирі особу.

Згодом у "Київводоканалі" пояснили, що кияни без лічильників мусять платити за своїх сусідів, які шахраюють.

У водоканалі неодноразово наголошували, що мешканці мають повірити лічильники власним коштом. Повірка водоміра коштує від 43 до 120 гривень. Таким чином 85 тисяч лічиників обійшлися мешканцям столиці щонайменше у 3,6 мільйона гривень (якщо рахувати найнижчу вартість повірки у 43 гривні).

Однак юристи відзначають, що дерти гроші з киян за повірку лічильника незаконно.

"Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку проводяться за рахунок виконавця послуг, яким є ЖЕК", - пояснив "Українській правді. Київ" юрист.

28 листопада "Київводоканал" заявив, що готує нові розрахунки структури тарифу на холодну воду, які включають послугу повірки лічильників. Новий тариф обіцяли "найближчим часом" подати на розгляд Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

20 лютого "Київводоканал" заявив, що мешканцям столиці, які не повірять лічильники холодної води до 1 березня, нараховуватиме більшу плату за воду та водовідведення.

З 1 липня 2014 року у Києві гаряча вода подорожчала більш ніж на 70%, а холодна - на 130%. Також з 1 липня зросла вартість теплопостачання Києва і квартплата (на 90%)

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ