На Поштовій площі знайшли частину вулиці середньовічного Києва. ФОТО

27.02.2015  18:24

1 2 3 4 5 6 7

Під час розкопок на Поштовій площі археологи на великій глибині знайшли частину вулиці середньовічного Києва.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко після відвідування Поштової площі, повідомляє прес-офіс міського голови.

"Однозначно ця унікальна знахідка має бути збережена. Ті, хто не береже свою історію, не мають майбутнього", – заявив Кличко.

Він відзначив, що унікальну знахідку виявили на глибині близько 7,5 метрів. Зокрема, археологи знайшли фрагменти будівель: кілька вінців зрубу і частокіл, між яким проходила колись вулиця.

 

За словами наукового співробітника Центру археології Києва Сергія Тараненка, така знахідка – сенсація, яка може змінити все наше уявлення про Київ того часу.

"Раніше вважалося, що місто закінчувалось в районі вулиці Боричів узвіз, і ми не очікували знайти тут зруби часів Київської Русі. Тут ми бачимо цілий господарський комплекс – паркани і зруб. Очевидно, на цьому місці знаходилася садиба", - розповів Тараненко.

 

Знайдені в культурному шарі артефакти відносяться приблизно до 11-13 століття, тобто часів Київської Русі.

Залишки будівель знаходяться у відносно непоганому стані – вони збереглися під товстим шаром ґрунту. Над цим місцем в 17-18 століттях знаходилася міська пристань. Не виключено, що поруч під шаром землі знаходяться залишки інших будинків.

Кличко повідомив, що дав вказівку зупинити всі будівельні роботи, які можуть пошкодити виявлені артефакти.

Також мер пообіцяв, що в найближчі дні за участі фахівців буде знайдено оптимальне рішення для збереження археологічної знахідки.

Як відомо, за проектом реконструкції Поштової площі на ділянці між Річковим вокзалом і Володимирським узвозом передбачено будівництво торгового центру.  

Фото прес-служби Кличка

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
Коментарі - 2
Індра _ 28.02.2015 16:30
за проектом реконструкції Поштової площі на ділянці між Річковим вокзалом і Володимирським узвозом передбачено будівництво торгового центру ----------- такий проект могли запропонувати лише негідники вищого розряду. Якщо його підтримав війт Києва зайда Кличко, то цим він себе вивів на найвищй щабель серед чотирьох негідників останніх років, які очолювали Київ: Омеля, Космос, Сраков і Боксер. Боксер здобув лідерство тому, що виступав, як демокарт і за самоврядування, але все відкинув задля задоволення потреб будівельно-фінансової мафії. Це знайдене місце треба законсервувати, накрити склом і показувати київськім школярам та туристам. Правда, якщо Київ генерально-планомірно перетворюють в монолітний залізобетонний висотний концтабір, то які туристи сюди поїдуть? Прикро. Мабуть ми, українці, таки варті того, що відбувається нищення нашої одвічної культури саме в час здобуття незалежності.
Genna Kyivski _ 27.02.2015 18:42
Аналогичное нашли и при рытье котлована для прокладки туннеля метро в районе Контроктавой пл. по оси ул. Сагайдачного. Подол в те времена был густонаселённый с улицами твёрдым покрытием ( древесиной ). И пожалуй Подол был крупнее верхнего города Владимира.
    НАЙГОЛОВНІШЕ
Авторизація
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте