У столичних школах скасували безкоштовне харчуванняФото lgotnik.com

Столичні батьки школярів б’ють на сполох – у школах з 19 січня скасували безкоштовне харчування для учнів. Ходять чутки, що в навчальних закладах взагалі можуть закрити харчоблоки.

Як написала у Facebook мама Інна, їй про це повідомила вчителька зі школи 17 січня.

"Подзвонили вчителька зі школи дитини і повідомила, що харчування для дітей більше не буде в школі ніякого. Ні за гроші, ні без них. Хіба це ок?", - обурилася Інна.

Ольга з Вишгорода відзначила, що її першокласника не забезпечують безкоштовним харчуванням ще з 12 січня.

"Оголошення каже: так буде до 1 березня, бо він має "чорнобильське" посвідчення (яке має десь  80% всіх школярів у нас). Батькам пропонується давати їжу дітям, яку вони їдять за партами у класі", - написала Ольга.

Як повідомила у коментарі "Українській правді. Київ" заступник голови КМДА Ганна Старостенко, з 19 січня столичні школярі 1-4 класів не будуть забезпечені безкоштовним харчування у школі.

"На жаль, для всіх учнів безкоштовного харчування не буде від 19 січня", - сказала Старостенко.

Вона наголосила, що безоплатні обіди збережуть лише для учнів пільгових категорій, а інші учні матимуть змогу купити обід.

"У  нас було безкоштовне харчування для усіх без винятку учнів 1-4 класів. Раніше це фінансувалося статтею з державного бюджету, яку нам як субвенцію направляли у місцевий бюджет, а тепер нам цих коштів не дали. І тепер місцеві органи влади можуть приймати рішення, чи продовжувати це харчування, чи ні, відповідно до того, чи є у них кошти чи ні. На жаль, сьогодні у нас таких коштів немає", – пояснила Старостенко.

"Коли ми зараз говоримо про те, чи зберегти надбавки вчителям, чи забезпечити харчування без винятку усіх учнів 1-4 класів, то треба так розподіляти ресурси, щоб допомагати тим, хто найбільше цього потребує. У першу чергу харчування потребують пільговики. Вони – з 1 по 11 клас – будуть ним забезпечені", - наголосила чиновник.

Вона відзначила, що шкільні кухні продовжать працювати, їх ніхто не закриє, і усі школярі зможуть купити собі гарячий обід.

Сатростенко не змогла уточнити, скільки коштуватиме такий обід, але припустила, що один обід обійдеться батькам учнів у 10 гривень.

"У нас середня вартість по школах була 7 гривень. Я зараз не можу говорити про вартість обіду, але думаю, що коштуватиме він в середньому 10 гривень", - сказала Старостенко.

Вона також пояснила, що не було повідомлено ні на сайті КМДА, ні на сайті Департаменту освіти, бо це питання вирішувалось і "місто до останнього шукало можливість забезпечити безкоштовне харчування усім учням 1-4 класів".

За словами Старостенко, ціна питання забезпечення учнів безкоштовним харчуванням - 120 мільйонів гривень на рік.

Як повідомив директор Департаменту фінансів Володимир Репік, про те, що місто не зможе забезпечити безкоштовним харчуванням школярів 1-4 класів, було зрозуміло ще 14 січня. А батьків не поінформували раніше, бо були канікули.

"Які могли бути збори? Як батькам могли повідомити? Були канікули, діти сьогодні перший день виходять на навчання після канікул", - пояснив Репік.

Він також відзначив, що економії коштів на цій статті як такої не відбудеться.

"Як такої економії коштів не відбудеться. У нас буде зменшення контингенту, але здорожчання вартості харчування. Тобто школярі пільгових категорій матимуть обід не з розрахунку 7 гривень на особу, а більше", - сказав директор фін департаменту.

Він також додав, що наразі батьківські комітети самі можуть вирішити, як забезпечувати харчуванням дітей у школах.

"Харчоблоки в школі працюватимуть, батьки можуть купити харчування у школі, можуть відмовитися його купувати, можуть взагалі запропонувати дирекції школи якісь інші компанії, які забезпечать харчування дуже якісне", - сказав Репік. 

Як повідомляє сайт КМДА, безкоштовне харчування в столичних навчальних закладах надаватиметься учням 1 - 11 класів із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із малозабезпечених сімей, а також дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів.

Українська правда. Київ

powered by lun.ua
Коментарі - 24
Kyiv_lianin _ 21.01.2015 17:16
А где номер документа, а также дата и подписанты?
А также кто подавал на подпись?
Для того, чтобы прокуратура и суд четко представляли и знали кто!!!
Это вам не при Януковиче страдать...
Konstantin Grytsenko _ 20.01.2015 09:34
Клячу треба не просто в відставку, а вже він собі заробив на відсидку згідно КК України: зловживання службовим становищем та шахрайство, а по своїм дєлішкам з Ахматовським Київенерго - на державну зраду!
Виталий Ищенко _ 20.01.2015 09:13
Алена Голубева:
Zachary:
У вас есть дети -- напрашивается вопрос? Вы понимаете разницу -- между горячим супом в столовой и сухим бутербродом? Вы представляете как ребенок семи лет ест с нормальной тарелки, помыв организованно руки в специально отведенном месте или жует из термоска прямо за партой? В сухомятку. Никакой разницы, да?!
точно есть разница
al_rat _ 19.01.2015 20:19
"..Ольга з Вишгорода відзначила, що її першокласника не забезпечують безкоштовним харчуванням ще з 12 січня.

"Оголошення каже: так буде до 1 березня, бо він має "чорнобильське" посвідчення (яке має десь 80% всіх школярів у нас). Батькам пропонується давати їжу дітям, яку вони їдять за партами у класі", - написала Ольга.
.." - они там не подохерели? Чернобыль был 29 лет назад. "Школяри" - это уже ВНУКИ Чернобыля. Под Вышгородом и за ним аж гай шумит как продается земля, все селятся и живут припеваючи. Бред, млин. Вышгород - Чернобыльская зона, Белая Церковь - тоже какого-то. Находящийся посередине Киев - нет.
    НАЙГОЛОВНІШЕ
Авторизація
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте