Колектив "Софії" просить президента захистити його від міністра КириленкаФото з Facebook заповідника

Колектив Національного заповідника "Софія Київська" просить керівництво держави захистити його та інших музейників країни від дій міністра культури В’ячеслава Кириленка.

Про це йдеться у заяві колективу, оприлюдненій на сайті "Софії Київської".

"Ми звертаємося до керівництва держави з проханням стати на захист головної цінності демократії – верховенства права над свавіллям влади тимчасових керівників від культури", - йдеться заяві.

Колектив "Софії" називає заяви Кириленка щодо звільнення директора заповідника Олени Сердюк інсинуаціями та намаганням провести перерозподіл посад.

 "Нас обурює і викликає протест той факт, що замість оголошення програми дій, замість зустрічей з керівниками… нове керівництво Міністерства культури на чолі з новим міністром розпочали перерозподіл посад в тих закладах культури, які є візитною карткою України в світі, і які перебувають під захистом  ЮНЕСКО", - йдеться в заяві.

Колектив відзначив, що упродовж одного дня "без будь-яких підстав, всупереч українському законодавству було здійснено спробу передчасно звільнити з посади директора Софії Київської та Києво-Печерської Лаври". 

"Такі дії відбуваються задля повернення на посади тих людей, які влаштовували спробу захоплення Лаври з тітушками цієї зими, та змінювали історичні дати заснування собору Софії Київської на угоду Януковичу", - наголошується в заяві колективу.

Працівники "Софії" наголошують, що керівництво Мінкульту робить "постійну системну помилку, намагаючись з кожним новим міністром поставити на чолі провідних закладів культури своїх людей, без відповідної освіти та знань, що ... дестабілізує тендітну культурну інфраструктуру".

"Ми вимагаємо накласти мораторій на будь-які звільнення в провідних закладах культури України до моменту оголошення програми діяльності Міністра культури, та пропозицій конкурсного підбору кадрів", - наголосив колектив.

Він закликав усіх колег-музейників приєднатися до цього звернення "заради захисту тих решток культурного надбання та професійного досвіду, які кожний новий міністр культури намагається знищити з особливою майстерністю".

Як відомо, 19 грудня міністр культури В'ячеслав Кириленко пригрозив звільненням директору музею "Софія Київська". Щоправда, офіційної заяви на сайті міністерства немає. Про намір звільнити Сердюк Кириленко написав у Твіттері. 

Скриншот з Твіттера  

Українська правда. Київ 

ЧИТАЙ ТАКОЖ
powered by lun.ua
Коментарі - 4
основне завдання на тих посадах - "не помічати" нелегальних будівництв у охорнних зонах національних памяток та укладати угоди та підписувати акти виконаних робіт з "родинними" підрядниками - от і вся "культура" з "історією"
Я пам'ятаю, як звільнили у 2011 р. попереднього керівника заповідника Н.М.Куковальську та деяких працівників, зокрема - Н.Нікітенко, Р.Корнієнко, чиїм головним злочином вважали наукове обгрунтування дати заснування собору, та замінили їх "вірними" радянській історіографії фахівцями. А тепер нинішнє керівництво прагне представити себе як "жертв нової влади"?
Я не бачила цього тексту и його не підписувала. Я поза грою!!! Не треба вирішувати власні питання за рахунок колективу!
Oleg Shilov _ 21.12.2014 10:22
Вячеслав Кириленко начал свою работу не с созидания, а с разрушения. Это типичный почерк старых украинских политиков, которые оторваны от действительности своими личными амбициями. Они (он) не чувствует настроения общественности и меряет своё собственное бытие утопическими "оранжевыми" мерками.
Уважаемый Вячеслав Анатольевич! Выгляньте из своей скорлупы! Вы хотите в своём ведомстве провести люстрацию? Наверное так? Новомодное и ещё не обкатанное и непроверенное в действии понятие люстрации должно касаться прежде всего высших эшелонов власти и силовых структур, именно они (бывшие и находящиеся у власти чиновники высшего ранга) сейчас являются тормозом в демократическом процессе в Украине. Поэтому для Вас, принявшем столь высокий пост стоит главная задача: - не разрушить, то что работало до Вас годами. А если прислушаетесь к мнению своих подчинённых получите второе дыхание и дальнейшую карьеру.
Р.S. Помогите настоятелю храма Свв. Бориса и Глеба на Теремках-2 отцу Юрию Бойко!
    НАЙГОЛОВНІШЕ
Авторизація
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте