Київ не може безкоштовно хоронити загиблих у АТО – Департамент ЖКГ. Документ


Департамент житлово-комунальної інфраструктури КМДА заявляє про неможливість безоплатного поховання осіб, загиблих під час Антитерористичної операції на сході країни.

Про це йдеться у відповідному листі, оприлюдненому на сайті  КМДА.

Департамент посилається на закон "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", згідно з яким "порядок надання статусу учасника бойових дій особам, які беруть участь у АТО, визначає Кабінет міністрів".

"Враховуючи те, що на сьогодні зазначений порядок Урядом не розроблено, комунальні ритуальні служби Києва при похованні громадян, які відносяться до цієї категорії, не можуть надавати безкоштовні окремі ритуальні послуги, що надаються при похованні учасників бойових дій та інвалідів війни", – йдеться у листі за підписом керівника департаменту Дмитра Новицького.

Фото з сайту КМДА 

Раніше Київський міський комісаріат звернувся з листом до мера Кличка, де просив посприяти вирішенню питання про надання допомоги рідним при похованні загиблих під час АТО.

Зокрема, йшлося про послуги підписання договору-замовлення, автокатафалк до 20 місць у межах міста, автобус до 20 місць для супроводжуючих, проведення панахиди, копання могили, табличка ритуальна металева на стійці. 

Однак у зв’язку з тим, що на сьогодні відсутнє рішення Кабміну щодо порядку надання статусу учасника бойових дій військовослужбовцям, які беруть участь в АТО, рідні змушені ховати загиблих власним коштом чи коштом волонтерів, наголошували у комісаріаті. 

Як відомо, 4 вересня Київрада виділила 32 мільйони гривень на допомогу киянам, які захищають Україну в зоні АТО, та їхнім сім'ям. Зокрема, на протезування, лікування та поховання загиблих. 

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ