У Кличка заявили, що Київ уже майже готовий до зимиФото provce.ck.ua

Станом на 1 вересня підготовчі роботи у столиці до осінньо-зимового періоду виконані на 80%.

Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв на засіданні Київради 4 вересня.  

"Щодо опалювального сезону – ми маємо всі підстави розпочати його вчасно", - сказав чиновник.

Він відзначив, що через припинення постачання газу з Росії, "ситуація напружена та потребує комплексного підходу", але роботи виконуються і завершуються.

"Станом на 1 вересня плановий показник підготовки міста до зими визначений на рівні 80%. Підготовчі роботи у житловому фонді виконані на 83%", - сказав Пантелеєв.

Він зазначив, що уже підготовлено 8 тисяч 917 будинків з запланованих 10 тисяч 814 житлових будинків, ЖЕКи вже освоїли 31 з запланованих на підготовку до зими 38 мільйонів гривень (81%).  

"Готується 211 шкіл, 493 дитячі заклади, 153 медичні установи, 10 установ соцзахисту та 34 заклади культури. На сьогодні підготовлено 261 школу, 81 дисадок, 100 лікарень", - сказав Пантелеєв.

Він додав, що вже заготовлено для Дарницької ТЕЦ 32 тисячі тонн, ще 30 тонн відвантажується зараз і у вересні буде завезено на сховище. Також є запаси мазуту – 50 тисяч тонн на сховищах ТЕЦ 5 і ТЕЦ 6.

"Загрози зупинки ТЕЦ взимку немає. Ситуація з забезпеченням вугіллям нормальна. А от мазуту не вистачає. Він дуже дорогий. Сьогодні не вистачає 6-8 мільярдів гривень", - сказав чиновник.  

Крім того, за його словами, підготовлено до зими 134 одиниці спеціалізованої техніки і робота продовжується.

"Додатково буде закуплено 47 одиниць техніки. Тендер відбудеться через тиждень. Укладено договори на залучення додаткової техніки, якщо вона знадобиться під час сильних снігопадів. Йдеться, зокрема, про 162 додаткові одиниці. Ще 453 одиниці техніки у ЖЕКів готується", - сказав Пантелеєв.

Він додав, що "Київавтодор" заготував 13,5 тисяч тонн посипальних матеріалів (всього треба 35 тисяч тонн).

"Поставка відбувається практично кожного дня з Артемівська і необхідний запас піщано-соляної суміші буде заготовлено вчасно", - пообіцяв заступник голови КМДА.

"У той же час є серйозні проблеми. Основна -  недостатній ліміт газу для Києва. Нам доведено 1 мільярд 190 мільйонів кубометрів газу, додатково треба ще 900 мільйонів кубів газу, щоб комфортно відчувати себе в зимовий період", - сказав Пантелеєв.

Він додав, що влада щодня проводить з цього приводу переговори з держорганами та Міністерствами.

"Я впевнений, що наша робота дасть нам можливість забезпечити нормальне проходження зимового періоду", - підсумував Пантелеєв.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ